Strona główna Bez kategorii Ostatni dzień w pracy – sprawdzony przepis

Ostatni dzień w pracy – sprawdzony przepis

0

Jedną nogą jesteś już w nowej pracy, ale jeszcze ten jeden, ostatni dzień musisz spędzić na dotychczasowym stanowisku. Powszechnie znanym jest powiedzenie, że bardziej niż początek, liczy się zakończenie. Zadbaj więc o to, by koniec tego etapu kariery zawodowej zostawił po sobie miłe wspomnienia. Rozstając się ze swoimi dotychczasowymi obowiązkami, pożegnaj się z szefem i współpracownikami w miłej atmosferze.

Nie podkreślaj, że nowe znaczy lepsze
Przeglądając oferty pracy wpadła Ci w oko propozycja bardziej atrakcyjna, niż dotychczasowa praca. O takie sytuacje łatwo, gdy systematycznie odwiedza się serwisy internetowe typu Pracuj.pl. Udało Ci się pomyślnie przebrnąć przez proces rekrutacji i z jednego miejsca płynnie przechodzisz do drugiego. Skoro skusiła cię zmiana, nowa praca jest bardziej atrakcyjna od dotychczasowej. Mogą to być względy finansowe, możliwości rozwoju zawodowego lub choćby sam prestiż związany z daną marką.

Bez względu na to, jak cennym losem na loterii jest dla Ciebie zmiana, nie podkreślaj na każdym kroku, jak większą wartość ma nowe miejsce w porównaniu do dotychczasowej pracy. Nie wzbudzaj w zespole, który zostawiasz za plecami poczucia, że jest czymś gorszym. W odczuciu kolegów możesz stać się osobą ujmującą im wartości i w ostatnich godzinach zaczną marzyć, by pożegnać się z Tobą jak najszybciej.

Przypomnij najlepsze momenty
Zamiast narzekać na dotychczasowe obowiązki i podkreślając, z jaką radością zostawisz to zło za sobą, zacznij wspominać z kolegami wszystkie dobre momenty. Na pewno znajdzie się projekt, który zabrał wam wiele nerwów i czasu, a który okazał się ostatecznie wspólnym sukcesem. Podkreśl, jak dużą rolę zespół współpracowników odegrał w Twoim rozwoju zawodowym i jak cenne doświadczenie udało ci się zdobyć pracując w dotychczasowej firmie.

Zaproś kolegów na pożegnalny lunch
O ile możliwe jest wyjście na wspólny lunch, zaproś kolegów z pracy do wspólnego stołu. Na neutralnym gruncie i przy smacznym posiłku łatwiej będzie przypomnieć sobie wszystkie dobre chwile. Będzie to krótkie spotkanie, które możecie kontynuować przy drinku wypitym już po pracy.

Zaproponuj współpracownikom swoją pomoc, jeśli zostawiasz ich z niezamkniętym projektem. W miarę możliwości wspieraj ich swoim doświadczeniem. Miła atmosfera na pożegnanie z szefem i z kolegami ze starej pracy zapowiada dobry początek na wypadek, gdyby w przyszłości wasze drogi zawodowe ponownie się skrzyżowały.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMuzyczne zaduszki w Klubie Bolko
Następny artykułO stanikach i durszlakach na głowie. Radny powiatowy zabiera głos na sesji