Strona główna 0_Slider Od niedzieli zmiana rozkładu jazdy pociągów

Od niedzieli zmiana rozkładu jazdy pociągów

0

Uwaga podróżni! 20 października wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. W przypadku Kolei Dolnośląskich zmiany są w większości niewielkie, jednak pasażerowie korzystający z usług tego i innych przewoźników zachęcani są do zapoznania się z aktualnym rozkładem przed wyruszeniem w podróż.

Październikowa korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 20 października do 14 grudnia. – Podróżni skorzystają z nowych peronów w kilkunastu miejscowościach. Pociągi wracają na prawie 200 km zmodernizowanych torów m.in. Szczytno – Pisz, Lublin – Stalowa Wola Rozwadów i Czachówek Południowy – Warka – wylicza Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

Nowy rozkład przewiduje także m.in. uruchomienie dodatkowych pociągów PKP Intercity na Wszystkich Świętych i 11 listopada: EIC Ślęża relacji Wrocław – Gdynia (2 i 9 listopada), EIC Ślęża relacji Gdynia – Wrocław (3 i 11 listopada), TLK Jagna relacji Łódź – Gdynia i Gdynia – Łódź (1, 3, 9 i 11 listopada), TLK Zamoyski relacji Przemyśl – Kraków (3 i 11 listopada), TLK Malinowski BIS relacji Kraków – Warszawa (3 i 11 listopada). PKP Intercity uruchomi także dodatkowy skład Pobrzeże BIS, który na trasie Łódź Kaliska – Warszawa – Gdynia będzie jeździć w soboty w okresie od 19 października do 7 grudnia (oprócz 2 listopada, w zamian kurs w piątek 1 listopada). W odwrotnym kierunku pojedzie w niedziele (oprócz 10 listopada, w zamian kurs w poniedziałek 11 listopada).

O zmianach informują też Koleje Dolnośląskie. – W związku z wprowadzeniem przez PKP PLK S.A. korekty rozkładu jazdy od 20 października nastąpią zmiany w kursowaniu ogromnej większości z około 350 pociągów Kolei Dolnośląskich S.A., które Spółka codziennie wystawia do obsługi ruchu pasażerskiego na Dolnym Śląsku. Zmiany godziny odjazdu najczęściej są niewielkie, tj. od 1 do 3 minut w stosunku do obecnego rozkładu, jednak mogą wpływać na planowanie podróży bądź dojazdu do/z pracy lub szkoły. W związku z tym prosimy wszystkich naszych pasażerów o zapoznanie się z nowymi rozkładami jazdy, które dostępne są na naszej stronie internetowej – wyjaśniają przedstawiciele przewoźnika.

Szczegółowe informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są również dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.plrozkład-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP. Również przewoźnicy publikują rozkład jazy na stronach internetowych. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach.

Mobilni informatorzy 20 i 21 października będą służyć pomocą podróżnym na największych dworcach: Warszawie Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Zakopanem, Krakowie Głównym, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie. Informacji udzielają także pracownicy punktówInfoDworzec.

Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). Przydatne w podróży informacje m.in. o dostępnych na dworcach usługach prezentuje strona pkp.pl.

/opr. mn/

Poprzedni artykułGóra gruzu wywieziona za 80 tysięcy złotych. Bajoro czeka na swoją kolej
Następny artykułMiłe złego początki… [FOTO]