Strona główna 0_Slider Miłe złego początki…

Miłe złego początki… [FOTO]

0

Trzeciej porażki w sezonie 2019/2020 doznały zawodniczki Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica. Nasze siatkarki rozpoczęły spotkanie z Energą MKS-em II Kalisz bardzo dobrze, ale ostatecznie to przeciwniczki okazały się lepsze.

Pierwszy set należał do biało-zielonych, które odskoczyły na kilka punktów i wydawało się, że pewnie sięgną po wygraną. W końcówce do ataku rzuciły się przyjezdne i zaczęły niebezpiecznie zmniejszać straty do świdniczanek. W decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Magdaleny Sadowskiej, wygrywając 25:23 i wychodząc na prowadzenie 1:0 w setach. Druga partia była niesłychanie wyrównana. Nasze siatkarki miały znakomitą okazję by wygrać kolejną odsłonę i objąć prowadzenie 2:0. Przy stanie 24:22 mieliśmy dwie piłki setowe, lecz skutecznie obroniły je przeciwniczki. Finalnie 26:24 triumfowały zawodniczki z Kalisza. W kolejnych partiach swoją szansę na wygranie meczu za 3 punkty zwietrzyły przyjezdne. Obie kolejne odsłony padły już łupem przyjezdnych, a mecz zakończył się wygraną drużyny Energa MKS II Kalisz 3:1.

MKS Polonia Świdnica – Energa MKS II Kalisz 1:3 (25:23, 24:26, 21:25, 14:25)

Polonia: Miezgiel, Woźniak, Kania, Liwuś, Kołodziejczak, Rut, Gałązka, Bober, Mieczkowska, Witkowska, Kołtunowicz.

/MDvR, FOTO: Michał Nadolski/