Strona główna Bez kategorii O czym nie rozmawiać w pracy?

O czym nie rozmawiać w pracy?

0

Często rozmawiamy z naszymi współpracownikami także na tematy pozazawodowe. Nawet jeśli w zespole panują dobre relacje, nie każdy temat nadaje się do dyskusji. Podpowiadamy, jakich kwestii lepiej unikać w czasie rozmów w pracy.

Polityka
Kwestia poglądów politycznych na ogół wywołuje spore emocje. Wiele osób mocno utożsamia się z nimi, dlatego dezaprobata wobec sympatii politycznych innych osób w zespole może bardzo niekorzystnie wpłynąć na postrzeganie naszej osoby. Jeśli mimowolnie staniemy się członkami politycznych dyskusji, lepiej tylko słuchajmy i zachowujmy neutralność.

Narzekanie na pracę
Raczej dla nikogo w biurze nie będzie przyjemne wysłuchiwanie, jak to współpracownik nienawidzi swojej pracy. Jeśli będziemy wygłaszać takie opinie, szybko zostaniemy uznani za „narzekacza”. Nasze negatywne opinie mogą dotrzeć do szefa. Raczej nie przyjmie ich wyrozumiale.

Życie seksualne
Seks jest w pracy tematem dość niebezpiecznym. Być może dla niektórych rozmowy na ten temat są zabawne, jednak bardzo łatwo zranić nimi uczucia kogoś innego. Nie wszyscy mają podobne poczucie humoru. Przekroczenie granic dobrego smaku podczas rozmów związanych z tematyką seksualną jest bardzo łatwe i może wyjątkowo źle wpłynąć na nasza reputację.  Zdecydowanie powinniśmy unikać rozmów na temat życia miłosnego innych pracowników.

Wysokość wynagrodzenia
W pracy nie uchodzi rozmowa o zarobkach, chyba że z szefem. Wyjawienie wysokości swojego wynagrodzenia może sprawić, że będziemy postrzegani przez pryzmat tej kwoty. Wiele osób zacznie się zastanawiać czy rzeczywiście nasza praca zasługuje na taką pensję. Szczególnie będą o tym myśleć ci, którzy zarabiają mniej. Zacznie się porównywanie, z którego wyniknąć mogą tylko negatywne emocje.

Ocenianie czyichś kompetencji
Mówienie o którymś ze współpracowników, że jest leniwy lub niekompetentny nie przyczyni się do niczego dobrego. Nie tylko możemy zostać postrzegani jako osoby lubujące się w złośliwym obgadywaniu lecz również narazimy się na niechęć współpracownika, którego umiejętności postanowiliśmy publicznie ocenić.

Problemy rodzinne i zdrowotne
Sprawy rodzinne i zdrowotne lepiej zachować dla siebie. W pracy raczej nikt nie pomoże nam ich rozwiązać a nieustannie opowiadając o swoich problemach możemy stać się uciążliwymi rozmówcami. Nikt nie chce wysłuchiwać codziennie o cudzych kłopotach. Takie rozmowy dekoncentrują innych współpracowników i nie wnoszą niczego dobrego do relacji ze współpracownikami.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZacięta batalia, zadecydowały rzuty karne [FOTO]
Następny artykułŚwidnickie mieszkania komunalne: niemal połowa bez łazienek, 2/3 bez c.o.