Strona główna 0_Slider Na murawie znajdzie się dwóch liderów. Absolutny hit w 1/4 Pucharu Polski!...

Na murawie znajdzie się dwóch liderów. Absolutny hit w 1/4 Pucharu Polski! [BĘDZIE RELACJA LIVE]

0

Nie można było ułożyć lepszego scenariusza w fazie ćwierćfinałowej Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Wałbrzych. W walce o awans do półfinału zmierzą się dwie aktualnie najlepsze drużyny strefy byłego województwa wałbrzyskiego. Lider grupy wschodniej IV ligi – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica podejmie na swoim terenie najlepszą ekipą grupy zachodniej IV ligi – AKS Strzegom! 

Obie ekipy wygrały w weekend swoje mecze i wyprzedziły w tabeli swoich najgroźniejszych rywali. Nie można wykluczyć opcji, że taki stan utrzyma się do końca sezonu, a świdniczanie i strzegomianie spotkają się w barażu, którego stawką będzie awans na szczebel makroregionalny do III ligi. To rozgrywki obejmujące województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie i śląskie. To jednak melodia przyszłości, a teraz czas na meczu pucharowy.

Obie drużyny przebrnęły przez tyle samo rund, ale AKS rozegrał na boisku o jeden mecz mniej. Podopieczni Roberta Bubnowicza wygrali walkowerem z Błękitnymi Słotwina, a następnie pokonali 1:0 Darbor Bolesławice, 2:0 Victorię Świebodzice i 3:1 Pogoń Pieszyce. Biało-zieloni notowali zdecydowanie bardziej okazałe zwycięstwa, kolejno: 11:0 Sudety Dziećmorowice, 11:1 Czarni Wałbrzych, 6:1 Orzeł Lubawka i 9:0 MKS Szczawno Zdrój.

Jedno jest pewne, szykuje się zacięte i znakomite widowisko, ana placu gry zobaczymy obecnie dwie najlepsze drużyny okręgu wałbrzyskiego – liderów swoich grup IV ligi. Mecz Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica z AKS-em Strzegom rozegrany zostanie w środę, 9 października. Start spotkania rozgrywanego na głównej płycie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 16.00. Wstęp wolny – zapraszamy! Swidnica24.pl tradycyjnie zaprasza ponadto na tekstową RELACJĘ LIVE.

Pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski:

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – AKS Strzegom 9 października, 16:00
LKS Bystrzyca Górna – Bielawianka Bielawa 9 października, 16:00
Łomniczanka Stara Łomnica – Śnieżnik Domaszków 9 października, 16:00
Skałki Stolec – Lechia Dzierżoniów 9 października, 16:00

/MDvR/