Strona główna Wydarzenia Żarów „Mrowiny z plecakiem”. Szkoła zachęca do wspólnych wypraw

„Mrowiny z plecakiem”. Szkoła zachęca do wspólnych wypraw

0

W minioną sobotę po raz pierwszy założyli plecaki i ruszyli w jesienne góry. 20 osób uczestniczyło w inauguracji projektu Szkoły Podstawowej w Mrowinach, zatytułowanym „Mrowiny z plecakiem”.

 Na starcie wycieczki w Rudawy Janowickie, czyli na Przełęczy Karpnickiej, pojawiło się 20 osób. Zanim uczestnicy ruszyli na szlak, dokładnie zapoznali się z mapą, która wzbudziła szczególne zainteresowanie wśród najmłodszych uczestników wycieczki. Równo o 9.30 cała grupa wyruszyła  w stronę Sokolików, które były pierwszy celem wycieczki. Nieco ponad godzina drogi pod górę nikogo nie zmęczyła, a największym powodzeniem cieszyły się skałki oblegane przez dzieci: najpierw Husyckie, a potem te na szczycie Sokolika. To niewysoki szczyt (642 m n.p.m.), ale niezwykle atrakcyjny. Tam wszyscy uczestnicy weszli na znajdującą się na nim metalową platformę widokową, z której można podziwiać rozległe panoramy. Następnym celem było wejście na Krzyżną Górę – kolejny tego dnia punkt widokowy z równie pięknymi widokami i jeszcze większą ilością skałek.

Potem zostało już tylko zejście do Szwajcarki, pięknie położonego i klimatycznego schroniska zbudowanego w stylu alpejskim. Obok niego rozpalono ognisko, na które dzieci dzielnie zbierały drewno. A przy ognisku czas płynął rewelacyjnie.

– Mam nadzieję, że uda mi się zarazić pasją do gór swoich uczniów oraz ich rodziców, a pomysł spotka się z uznaniem i z każdym wyjazdem będzie więcej chętnych – mówi Małgorzata Wojtusiak, pomysłodawczyni działania i organizatorka wyjazdów, zapraszając jednocześnie na kolejną wycieczkę, która odbędzie się za miesiąc, 16 listopada, a celem są Góry Sowie. Uczestnicy wejdą na Kalenicę, górę Żmij, a następnie zejdą do schroniska Zygmuntówka.

Inicjatorzy akcji licząna  integracja środowiska szkolnego oraz wszystkich, którzy kochają spędzać aktywnie czas. W wycieczce może wziąć udział każdy, kto tylko ma na to ochotę. Więcej informacji na stronie Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Morwinach.

/inf. i zdjęcia Szkoła Podstawowa w Mrowinach, opr. red./

Poprzedni artykułPorażka z Dziewiątką po zaciętej batalii [49 ZDJĘĆ]
Następny artykułBędą poprawki na pl. Grunwaldzkim po uwagach szefa koła niewidomych