Strona główna Sport Piłka ręczna Porażka z Dziewiątką po zaciętej batalii

Porażka z Dziewiątką po zaciętej batalii [49 ZDJĘĆ]

0

Za nami kolejne spotkanie II ligi piłki ręcznej kobiet, w którym seniorki APR-u Świdnica zmierzyły się z zespołem Dziewiątki Legnica. Pojedynek mógł się podobać, a zawodniczki „zostawiły serca” na parkiecie w świdnickiej hali im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno.

Mecz przez większość czasu był bardzo wyrównany. Gdy tylko drużyna przyjezdna zaznaczała swoją przewagę, zespół świdnicki niwelował straty i gra odbywała się punkt za punkt. Wynik do przerwy 13:14 najlepiej oddaje przebieg pierwszych 30 minut spotkania.

W drugiej połowie gra zdecydowanie się zaostrzyła, sędziowie siedmiokrotnie posyłali zawodniczki na ławkę kar (5 po stronie Dziewiątki). Trudy twardszej gry lepiej znosiły legniczanki, budowały przewagę bramkową, która pod koniec meczu wynosiła 3-4 gole. W końcowych minutach zmęczone zawodniczki APR-u nie mogły odpowiedzieć na trafienia Dziewiątki i spotkanie zakończyło się wynikiem 24:30.

W sobotę, 26 października nasze zawodniczki podejmą zespół UKS-u Pantery Dopiewo, który po dwóch spotkaniach zajmuje czwartą pozycję w tabeli. Świdniczanki są obecnie piąte. Już teraz zapraszamy na to spotkanie – start godz. 15.30, hala na Zawiszowie.

APR Świdnica – Dziewiątka Legnica 24:30 (13:14)

APR Świdnica: Lambrinow, Słapa – Delijewska 10, Curyl 5, Dąbrowska 2, Kukla-Pikus 2, Miecznikiewicz 2, Matejko 1, Ponichtera 1, Wasiucionek 1, Drzęźla, Gołębiewska, Lewicka, Obrycka, Prokop, Sowa, Żaba.

/FOTO: Robert Krukiewicz/