Strona główna Wydarzenia Świdnica „Mechanik” zyskał nowe zaplecze sportowe

„Mechanik” zyskał nowe zaplecze sportowe [FOTO]

4

Nieco ponad 1,3 mln złotych wyniósł koszt modernizacji boiska przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy. We wtorek odebrano sportową inwestycję, dzięki której „Mechanik” zyskał obiekt lekkoatletyczny z bieżnią, skocznią, rzutniami oraz oświetleniem.

Przy Zespole Szkół Mechanicznych powstała nowoczesna, czterotorowa bieżnia o nawierzchni syntetycznej i długości 333,333m wraz z prostą sprinterską do biegu na 100 metrów i 110 metrów przez płotki. Powstały tam także urządzenia lekkoatletyczne, takie jak rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu oszczepem, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem oraz skocznia do skoku w dal i trójskoku, a także cztery maszty oświetleniowe.

22 października odbył się odbiór inwestycji obejmującej remont boiska przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy – mówi Piotr Dębek, rzecznik świdnickiego starostwa. – Całkowity koszt prac przekroczył 1 mln. 320 tys. zł. W odbiorze uczestniczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Świdnicy, wykonawca prac oraz dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych – dodaje.

/Starostwo powiatowe w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułŚledztwo w sprawie neonazistowskich koncertów: zarzuty dla 2 osób, kilkanaście przeszukań
Następny artykułGóra śmieci przy Franciszkańskiej. Strażnicy grożą sprawcy mandatem