Strona główna 112 Góra śmieci przy Franciszkańskiej. Strażnicy grożą sprawcy mandatem

Góra śmieci przy Franciszkańskiej. Strażnicy grożą sprawcy mandatem

4

Świdniccy strażnicy miejscy interweniowali w poniedziałek na podwórzu przy ulicy Franciszkańskiej. W miejscu po stojących wcześniej kontenerach na odpady powstało swoiste wysypisko śmieci.

Patrol udał się na Franciszkańską po zgłoszeniu, które wpłynęło do straży miejskiej 21 października w godzinach przedpołudniowych. – W podwórzu zalegała góra różnego rodzaju śmieci pochodzących z gospodarstw domowych. Funkcjonariusze szybko ustalili przyczynę tej sytuacji. Podwórze przy ulicy Franciszkańskiej 7 stało się obecnie zapleczem budowy. W związku z powyższym kontenery na odpady zostały przestawione o około 15 metrów w stronę ulicy Konopnickiej, o czym powiadomiono lokatorów. Niestety część mieszkańców nie przyjęło tego do wiadomości, wysypując śmieci w miejscu gdzie wcześniej stały pojemniki – tłumaczą strażnicy.

Pomimo rozpytania okolicznych lokatorów nie udało się ustalić sprawców zanieczyszczenia podwórza, jak to często bywa – nikt nic nie widział. Strażnicy nakazali uprzątnięcie terenu administratorowi, natomiast podwórze jest obecnie cyklicznie kontrolowane przez patrole. Ostrzegamy, że sprawca zaśmiecania podwórza będzie ukarany mandatem w kwocie do 500 złotych – dodają municypalni.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Mechanik” zyskał nowe zaplecze sportowe [FOTO]
Następny artykułHalloween w Galerii Świdnickiej