Strona główna Sport Piłka ręczna Grała świdnicka młodzież

Grała świdnicka młodzież

0

Czas na podsumowanie wyników młodzieżowych drużyn Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. W minionym tygodniu na parkiet wybiegli juniorzy i pierwszy zespół chłopców. Bilans tych gier to dwa zwycięstwa i jedna porażka!

Juniorzy prowadzeni przez trenera Patryka Dębowczyka przed tygodniem pewnie pokonali Zagłębie II Lubin, ale w starciu z pierwszym zespołem z Lubina nie byli w stanie powtórzyć tego osiągnięcia i ulegli we własnej hali 21:37 (7:21). Mecz nie miał długiej historii. Goście świetnie rozegrali pierwszą połowę i w drugiej, lepszej w wykonaniu ŚKPR-u kontrolowali wynik.

ŚKPR Świdnica – Zagłębie I Lubin 21:37 (7:21)

ŚKPR: Mirga, Zerka – Mleko 5, Wołodkiewicz 5, Bal 4, Piesiak 2, Jankowski 2, Kalousek 1, Kamiński, K. Stadnik 1, Pęczar.

Zespół chłopców trenera Tomasza Christa był w niedzielę, 20 października gospodarzem drugiego turnieju grupy B Dolnośląskiej Ligi Chłopców. Młode Szare Wilczki okazały się mało gościnne i wygrały oba swoje mecze. Najpierw 15:14 z Żagwią Dzierżoniów, rewanżując się tym samym rywalom za przegraną w pierwszym turnieju, a następnie z Borem Oborniki Śląskie 16:8.

Cieszy, że zespół gra coraz bardziej zespołowo, ale oczywiście przed nami wciąż dużo pracy. W meczu z Żagwią na szczególne uznanie zasłużył bramkarz Tymon Szwaczek, który w drugiej połowie „zamurował” bramkę. To nowy zawodnik, bramkarz, wcześniej grający na tej pozycji w piłce nożnej. W meczu z Borem zagrali wszyscy zawodnicy, także ci, którzy trenują z nami dopiero od kilku tygodni. Cieszę się, że zdobyli pierwsze gole i nabierają doświadczenie – ocenił trener Christ.

Szczególnie ciekawy przebieg miał pojedynek z Żagwią. ŚKPR zaczął od prowadzenia 3:0 i 4:1, ale potem inicjatywę zaczęli przejmować goście. W drugiej części Żagiew wyszła nawet na prowadzenie 13:11, ale finisz należał do świdniczan. We wtorek, 22 października także w Świdnicy odbędzie się turniej z udziałem ŚKPR-u II. Od 17.30 zagrają: ŚKPR II – Żagiew, Żagiew – Moto-Jelcz, ŚKPR II – Moto-Jelcz

ŚKPR I Świdnica – Żagiew Dzierżoniów 15:14 (9:7)

ŚKPR I: Smalec, Szwaczek – Polus 6, Laska 3, Popławski 2, Sz. Błaszczyk 2, Walaszczyk 2, Walczak.

ŚKPR I Świdnica – Bór Oborniki Śl. 16:8 (8:4)

ŚKPR I: Smalec, Szwaczek – Laska 5, Kotarba 3, Walaszczyk 2, Turzański 1, Popławski 1, Sz. Błaszczyk 1, Słomiński 1, Folcik 1, Polus 1, Walczak, Bednarz.

/ŚKPR/

Poprzedni artykułCharytatywny pokaz mody już jutro!
Następny artykułŚwietne wyniki młodych zespołów Polonii Świdnica