Strona główna 0_Slider Charytatywny pokaz mody już jutro!

Charytatywny pokaz mody już jutro!

0

Będą modelki, ubrania i ozdoby, ale ten pokaz ma mieć szczególny wymiar. Już 23 października w auli I LO będzie można obejrzeć odzież, która dostała drugie życie, a sam pokaz to akcja charytatywna na rzecz remontu i wyposażenia galerio-kawiarni, która poprowadzą niepełnosprawni z Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez Stowarzyszenie Bliżej Ciebie przy Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy chcą być wśród ludzi, pochwalić się swoimi pracami i poprowadzić kawiarnię. Miejsce już jest, potrzebne są środki na remont i wyposażenie.

Miasto na galerio-kawiarnię za symboliczną złotówkę wynajmie lokal po sklepie jubilerskim w Rynku. Pomieszczenia wymagają remontu i wyposażenia. Jest szansa na pozyskanie dotacji, ale konieczne jest posiadanie wkładu własnego, około 50 tysięcy złotych.

Od kilku tygodni trwa zbiórka na zrzutka.pl, ale na razie darczyńcy wpłacili  3 tysiące złotych. Uczestnicy warsztatów wraz z opiekunami mają nadzieję, że portfele otworzą się szerzej podczas niezwykłego pokazu mody. 23 października w auli I LO w Świdnicy o godzinie 16.30 będzie można obejrzeć, a później wylicytować rzeczy, przekazane na pokaz. Jak zapewniają organizatorzy, będzie w czym wybierać! Na tym nie koniec atrakcji. Na uczestników będzie czekał bazarek, loteria i stoisko z ciastami. Już teraz warto zarezerwować czas!

/red./

Poprzedni artykułZniknął słupek pojawiły się samochody
Następny artykułGrała świdnicka młodzież