Strona główna Wydarzenia Strzegom „Drogi do Niepodległości pisane biografiami naszych rodzin”

„Drogi do Niepodległości pisane biografiami naszych rodzin”

0

Fundacja św. Jadwigi w Morawie pozyskała dofinansowanie na realizację projektu, którego celem jest zachowanie wspomnień seniorów o nich, ich rodzinach i o rodzinnych bohaterach, którzy walczyli na różnych polach: angażując się w walkę zbrojną, intelektualną, realizując projekty pozwalające zachować dzieła sztuki, kultury dla potomnych, działający na polu zachowania tradycji i regionalnej, angażując się w działania społeczne.

“Droga do Niepodległości pisana biografiami naszych rodzin” to historia 10 mieszkańców Dolnego Śląska ich rodzin, która wplata się w historię odzyskiwania niepodległości przez Polskę i budowania polskości na ziemiach Dolnego Śląska a także stawania się przez nich Dolnoślązakami. W projekcie weźmie udział 10 uczestników wieku 60 +, którzy podzielą się wspomnieniami, opowieściami o udziale członków swoich rodzin w wydarzeniach prowadzących do odzyskania przez Polskę niepodległości.

W pierwszej części projektu odbędą się dwa warsztaty biograficzno-historyczne w Pałacu w Morawie, podczas których będziemy przygotowywać materiał filmowy związany z naszymi osobistymi, rodzinnymi historiami.

Warsztaty dla seniorów odbędą się w dniach od 19 do 20 oraz od 26 do 27 października 2019 r. w Pałacu w Morawie.

W drugiej części projektu zaplanowane są lekcje historyczne dla młodzieży, spotkanie ze świadkami czasu i wspólne oglądanie nagranego materiału filmowego.

„Droga do Niepodległości pisana biografiami naszych rodzin” to projekt skierowany do mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej, powiatu wałbrzyskiego i świdnickiego, realizowany w partnerstwie z Dziennym Domem Pobytu Senior Wigor w Strzegomiu oraz Zespołem Szkół w Strzegomiu realizowany w ramach programu Koalicje dla Niepodległej. Dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”