Strona główna Sport Piłka nożna Rozbili w derbach Lechię i ograli wyżej notowanego Śląska

Rozbili w derbach Lechię i ograli wyżej notowanego Śląska

0

Ten weekend należał do juniorskich zespołów piłkarskich Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni rywalizujący w ligach wojewódzkich odnieśli dwie prestiżowe wygrane. Juniorzy starsi nie dali najmniejszych szans Lechii Dzierżoniów, a ich młodsi koledzy ograli wyżej notowanego Śląska Wrocław!

Z piekła do nieba… Tak można opisać w skrócie ostatni mecz drużyny Polonii-Stali Świdnica w Lidze Dolnośląskiej Juniorów. Biało-zieloni rozpoczęli fatalnie i stracili w 3. minucie gola z rzutu karnego. Później całkowicie zdominowali zawodników Lechii Dzierżoniów i odnieśli bardzo efektowny triumf w derbach regionu!

Podopieczni Sebastiana Ratajczaka rozpoczęli źle. Już na początku spotkania popełniliśmy błąd w defensywie i musieliśmy ratować się faulem w polu karnym. Skutecznie jedenastkę na gola zamienił Jakub Kaczmarek. Chwilę później goście znów mieli akcję, piłka trafiła w jeden słupek, a następnie jeszcze w drugi podczas dobitki. Po 20 minutach do głosu doszli świdniczanie, którzy już do końca pojedynku wyglądali na tle Lechistów jak drużyna z innej ligi. Gra toczyła się praktycznie już tylko na połowie przeciwników. W 26. minucie piłkę w polu karnym przejął Mateusz Śmietana i dobrym strzałem doprowadził do wyrównania. 2 minuty później było już 2:1 dla naszych piłkarzy, kiedy to dobrze akcję strzałem głową zamknął Rafał Rząsa. Zarówno Śmietana, jak i Rząsa mieli jeszcze swoje okazje do podwyższenia rezultatu w pierwszej połowie, ale zawodziła skuteczność.

Po zmianie stron poprawiliśmy skuteczność i z łatwością zaczęliśmy punktować całkowicie bezradnego przeciwnika. W 49. minucie do siatki trafił Dorian Krakowski, a kwadrans później z rzutu karnego strzelił Paweł Czarny. Akcja meczu wydarzyła się w 75. minucie. Dorian Krakowski z łatwością mijał jak slalomowe tyczki obrońców Lechii, przedryblował następnie bramkarza gości i trafił na 5:1. Dzieła zniszczenia dokonał Szymon Lepak-Przybyłowicz zamykając dośrodkowanie z lewej strony boiska. Polonia-Stal Świdnica wygrała ostatecznie z Lechią Dzierżoniów aż 6:1!

Fantastycznie w ostatnią niedzielę, 13 października zaprezentowali się rywalizujący w Lidze Dolnośląskiej Juniorów Młodszych piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni Michała Oleszczyka zasłużenie ograli na swoim terenie wyżej notowany WKS Śląsk Wrocław 3:2! Biało-zieloni dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, lecz rywale za każdym razem odpowiadali, aż do trzeciego podejścia… W pierwszej połowie celną główką popisał się „Vitali” i było 1:0 dla gospodarzy. W 20. minucie już mieliśmy remis, kiedy to do siatki trafił Oliwier Rusinowicz. Tuż przed przerwą w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jakub Szparniak i pewnym uderzeniem wyprowadził nas na prowadzenie. 3 minuty po powrocie na boisko mieliśmy już jednak 2:2. Potworne zamieszanie w polu karnym świdniczan kosztowało nas utratę gola (Filip Grzesiak). Podopieczni trenera Oleszczyka walczyli o pełną pulę i się opłaciła. W 68. minucie znakomicie w polu karnym przedzierał się Ksawery Istelski i został ewidentnie sfaulowany w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na „wapno”. Ostatecznie celnie z 11 metrów przymierzył Janusz Zalewski i ustalił wynik spotkania na 3:2 dla Polonii-Stali Świdnica.

Poprzedni artykuł„Drogi do Niepodległości pisane biografiami naszych rodzin”