Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Charytatywny maraton zumby, impreza w szczytnym celu dla Maćka i Bianki, koncerty, a może mecz siatkówki? Podpowiadamy, co można robić w ten weekend.

Koncert “Jazz przy świecach” w Restauracji Biały Las (piątek)

Na koncercie „Jazz przy świecach” wystąpi zespół Mundi z wokalistką i aktorką Dorotą Kołodziej. Muzyczne wydarzenie odbędzie się w piątek, 18 października o godz. 19.30.

Rezerwacja stolików i biletów pod nr tel. 661612520. Cena biletu: 25zł

Informacje na temat wydarzenia można znaleźć pod linkiem: https://www.facebook.com/events/505202346964284/.

Maraton Zumba fitness “Wytańczyć marzenia” w Żarowie (sobota)

Marzena Zumba Team, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Stowarzyszenie „Nasze dzieci – wspólna szkoła” w Zastrużu zapraszają na charytatywny maraton zumby „Wytańczyć marzenia” na rzecz Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu.

Imprezę poprowadzą instruktorzy z Dolnego Śląska, a także duet instruktorów zumba fitness Łukasz Grabowski i Jacek Pachnowski. O oprawę muzyczną zadba duet DJ Gacki & DJ Pavlik. W programie imprezy organizatorzy przygotowali występ „Kids Dance” pod opieką Pauliny Denker Jarosz, Fotobudka „Love”, stoiska urody, smaczne, zdrowe przekąski przygotowane przez uczestnika MasterChef Krzysztofa Bigusa, domowe ciasta, pobudzająca kawa, herbata, darmowa woda mineralna, losowanie nagród i wiele innych atrakcji.

Dochód z maratony zostanie przekazany na rzecz Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu, na wyposażenie placówki w plac zabaw sensorycznych, który ma na celu wspomóc rozwój psychomotoryczny u dzieci, poprzez symulacje odbierania bodźców dotykowych, słuchowych oraz wzrokowych.

Impreza odbędzie się w sobotę, 19 października, w godz. 16.00-19.00, w hali sportowej GCKiS w Żarowie (ul. Piastowska 10A, Żarów). Wstęp: cegiełka 35 zł, wstęp na widownię 10 złotych, dzieci do lat 12 – symboliczna cegiełka.

Spektakl familijny “Złota Rybka” (sobota)

Teatr Żelazny z Katowic przyjeżdża do Świdnicy z zabawną adaptacją jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej – genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych. Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba, mieszkając w nadmorskiej miejscowości prowadzą niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt.
Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem.

Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant. ​Historia, którą zna cały świat uczy skromności, umiaru i cieszenia się z życia. Pokazuje, że czasem nie widzimy, że szczęście którego szukamy jest tuż obok. Współczesna inscenizacja umiejscawia bohaterów w… smażalni ryb w Ustce, Sopocie lub innej Łebie.

Spektakl odbędzie się 19 października 2019 o godz. 16.00 w Świdnickim Ośrodku Kultury (Rynek 43). ​Czas trwania: 50-60 min. Koszt: 15 zł.

II liga siatkówki. Polonia Świdnica – Energa MKS Kalisz (sobota)

Trzecia kolejka rozgrywek. Zespół Polonii podejmie ekipę z Kalisza.

Spotkanie odbędzie się 19 października o godz. 17.30 w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz (ul. Galla Anonima). Wstęp wolny.

Koncert w Klubie Bolko: Berkanan (sobota)

Świdnicka, koncertowa premiera materiału, który ukaże się w listopadzie. Berkanan jest wypadkową połączenia dwóch dusz, opartą na symbiozie dwóch struktur muzycznych, elektroniki ambientowej oraz instrumentów etnicznych. Dark-ambient-etno jest dla nich pożywką, to gatunek z którego czerpią inspiracje.

Koncert odbędzie się 19 października 2019 o godz. 20.00 w Klubie Bolko (pl. Grunwaldzki 11). Bilety: 10 zł.

Impreza charytatywna: Gramy dla Maćka i Bianki (niedziela)

20 października 2019 roku na hali OSiR w Świebodzicach odbędzie się impreza charytatywna dla Macieja Lechnika (17 lat). Chłopiec jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach. Wykryto u niego nowotwór mózgu. Jest po trzech operacjach ratujących mu życie. Gdy wybudził się ze śpiączki okazało się, że organizm zapomniał podstawowych funkcji tj. ruch, widzenie, przełykanie śliny, mówienie itp. Maciej potrzebuje intensywniej rehabilitacji, która bardzo dużo kosztuje.

Pieniądze ze zbiórki pójdą również do Bianki, która jest w 7 klasie i choruje na białaczkę. jest to choroba nowotworowa narządów krwiotwórczych, która charakteryzuje się nadmiernym i nieprawidłowym rozrostem układu białokrwinkowego i pojawieniem się we krwi obwodowej dużej ilości niedojrzałych krwinek białych.

Program artystyczny na akcję charytatywną dla Maćka i Bianki:

 • 13:00 Uroczyste otwarcie przez Pana Burmistrza
 • 13:05-13:15 Przedszkole nr 2
 • 13:15 – 13:30 Przedszkole nr 3
 • 13:30 – 13:35 Grupa Przedszkolna ze Szkoły Integracyjnej
 • 13:35 – 13:50 Pokaz Taekwondo
 • 13:50 – 14:10 Szkoła Podstawowa nr 2
 • 14:10 – 14:25 Szkoła Podstawowa nr 3
 • 14:25 – 15:00 Liceum Ogólnokształcące
 • 15:00 – 15: 15 Pokaz King – boxingu
 • 15:15 – 16:00 Licytacja: vouchery (kolacje w restauracjach, kosmetyczki, bielizna, biżuteria, treningi personalne, zwiedzanie skarbca, zakłady fryzjerskie, masaż, kursy języków obcych, projektowanie i aranżacja łazienki), barania skóra, kwiatowe drzewko, ramka multimedialna na zdjęcia, zegar, ogród w słoiku, ramki na zdjęcia, odzież, rękodzieło, plecaki szkolne, kolekcje filmów klasycznych, zabawka edukacyjna;
 • 16:00 -16:15 Zespół Melodia
 • 16:15 – 17:00 Zespół Mindless
 • 17:00 – 17:15 Ale Babki
 • 17:15 – 18: 00 Zespół Ślad
 • 18:00 – 19: 00 Licytacja: gitara ś.p. Piotra Różyckiego, obrazy: p. Kędzierskiego, p. Kulpy, 12. letniej Juli, kaloryfer łazienkowy, Prawo jazdy z Wyższą Szkołą Jazdy, telewizor 20”, rzeźby z drewna, sprzęt AGD oraz fanty pozostałe z akcji przygotowanej przez MDK.
 • 19:00- 19:40 Zespół Deadagain
 • 19:50 – 21:00 Zespół Plethora

W ciągu dnia atrakcje: po pokazach Taekwondo i King – boxingu możliwość wzięcia udziału w treningu, Militaria Witoszów, będzie z nami także klub Rider Świdnica, animacje dla dzieci przygotowane przez panią Katarzynę Serweta i harcerzy, kącik laurek dla Maćka i Bianki, malowanie twarzy, loteria fantów, kiermasz książki używanej, ciasta, napoje, sałatki, wojski smalec.

Warsztaty pszczelarskie w Gniewkowie (niedziela)

Już w najbliższą niedzielę, 20 października o godz. 15.00 Sołectwo Gniewków zaprasza do świetlicy wiejskiej na warsztaty pszczelarskie pn. „Sekretne życie pszczół”. W programie zaplanowano wykłady, blok edukacyjny dla dzieci, degustację produktów pszczelich, ciast i ciasteczek na bazie miodu.

Jak przypominają organizatorzy, miód jest nie tylko pyszny, ale ma również właściwości prozdrowotne. Wzmacnia serce, koi nerwy, ożywia mózg, goi rany. Ma właściwości antybakteryjne, a niektóre bakterie zwalcza lepiej niż antybiotyki.

/opr. mn/