Strona główna 0_Slider Z życzeniami dla uczniów i nauczycieli. Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Z życzeniami dla uczniów i nauczycieli. Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 [FOTO/VIDEO]

0

3932 uczniów świdnickich publicznych szkół podstawowych powitało w poniedziałek nowy rok szkolny 2019/2020. Gospodarzem miejskiego szkolnej inauguracji była Szkoła Podstawowa nr 105, która w wyniku reorganizacji w całości przeniosła się do gmachu przy ulicy Saperów.

W nowy rok szkolny wkraczamy z nadzieją, że będzie on dla nas źródłem wielu pozytywnych wrażeń i przeżyć. Jesteśmy także pełni zapału, mam nadzieję, do realizacji nowych zadań. Rozpoczynamy nowy rok szkolny w nowych dla wielu z was warunkach. Od dziś wszyscy uczniowie “sto piątki” będą uczyć się w szkolnych budynkach przy ulicy Saperów 27a. Tym samym wieloletnia przygoda w budynku przy ulicy Folwarcznej przechodzi już dziś do historii, tak jak po połączeniu Szkoły Podstawowej nr 5 i 10 przeszedł do historii szkolny epizod budynku przy ulicy Franciszkańskiej. Zarówno na Folwarcznej, jak i Franciszkańskiej, wielu z uczniów i nauczycieli zostawiło tam wiele towarzyskich i zawodowych wspomnień – mówiła Małgorzata Pielach, dyrektor SP105.

Chciałam bardzo serdecznie podziękować pani dyrektor, całej kadrze nauczycielskiej, ale też pracownikom obsługi i administracji, za to, co zrobiliście w czasie wakacji. Za przeniesienie szkoły do jednego budynku. Wiem, że była to ogromna, ciężka praca, ale udało się ją wykonać, udało się ją wykonać na czas i jesteście już wszyscy na ulicy Saperów. Sala gimnastyczna przy ulicy Folwarczej nadal pozostaje do dyspozycji szkoły 105, a ci, którzy trenują tam popołudniu również mają tam zapewnione miejsce na zajęcia – zapewniała obecna na inauguracji roku szkolnego prezydent Świdnicy.

W “sto piątce” rok szkolny rozpoczęło prawie 500 uczniów w 25 oddziałach. Nowe oddziały to trzy klasy pierwsze i jedna “zerówka”. – Dla tych uczniów dzisiejszy dzień jest wyjątkowy, bo to na razie najważniejszy dzień w ich życiu. Po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły i stawiają pierwsze kroki na ścieżce edukacji – dodała Pielach. – Wszyscy postarajcie się stanąć na wysokości zadania, a wtedy wasza nauka i praca przyniesie wam dobre oceny, wspaniałe wyniki na egzaminie ósmoklasistów, szacunek w oczach koleżanek i kolegów.

Drodzy nauczyciele, ogromnie się cieszę, że kolejny rok rozpoczyna prawie niezmieniona ekipa nauczycieli. Życzę wam cierpliwości, satysfakcji z wykonywanej pracy, ale też wytrwałości i spokoju w ciężkich dla polskiej oświaty czasach – podkreśliła dyrektor. Wtórowała jej prezydent Świdnicy. – Te ostatnie miesiące były dla was niezwykle trudne. Wszyscy przeżywaliśmy waszą akcję strajkową. Wszyscy przeżywaliśmy niepewność. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni to się zmieni. Mam nadzieję, że znów zaczniemy wspólnie pracować nad tym, aby zawód nauczyciela stał się jednym z najbardziej prestiżowych zawodów w Polsce. Aby zawód nauczyciela zyskał należny mu szacunek. I nie tylko o pieniądze tu chodzi, ale o sposób traktowania państwa, o podejście do was nie tylko, jak do osób, które przekazują wiedzę, ale osób na których spoczywa ogromna odpowiedzialność za wychowanie tych, którzy dzisiaj stoją przed wami – mówiła Beata Moskal-Słaniewska.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński