Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Jaworzyna odlicza do święta plonów

Jaworzyna odlicza do święta plonów

0

Tegoroczne Święto Plonów w gminie Jaworzyna Śląska odbędzie się 7 września na terenie stadionu miejskiego przy ulicy Sportowej w Jaworzynie Śląskiej. Podczas imprezy, która poprzedzona zostanie polową mszą świętą w intencji rolników, z nie zabraknie przepięknych stoisk dożynkowych, bogatych w wyroby gastronomiczne oraz ludowe rzemiosło.

W programie imprezy znajdą się występy zespołów ludowych – zaprezentują się „Jaworzynianie” z Jaworzyny Śląskiej oraz „Uciecho-Wianki” z Uciechowa. Popołudniu wystąpi na scenie zespół disco-polo „ShowMan”, a następnie zagra swój koncert duet „Nowe Music”. Wieczorem dla spragnionych rozrywki rozpocznie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Maximuz”, która potrwa do godziny 1:00 w nocy.

Pomiędzy sołectwami Gminy Jaworzyna Śląska, które przybędą na dożynki zostanie rozegrany tradycyjny Turniej Wsi, a komisja powołana przez organizatorów wyłoni także najpiękniejsze stoisko dożynkowe i nagrodzi najwspanialsze potrawy znajdujące się na dożynkowych straganach. artystyczno-rozrywkowy, zaś wieczorem odbędzie się zabawa taneczna.

Podczas imprezy odbędą się różnego rodzaju kiermasze, będzie można skorzystać z urządzeń rozrywkowych, dostępne będą atrakcje dla najmłodszych przygotowane przez wolontariuszy Klubu Młodzieżowego, przejażdżki motocyklami dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Rider Świdnica, oraz wiele innych atrakcji, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację jaworzynianki – Kai Prędeckiej. Komitet społeczny „Pomagamy Kai” będzie prowadził sprzedaż cegiełek na ten szczytny cel, połączoną z możliwością wygrania atrakcyjnych nagród rzeczowych.

/SOKiBP Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułZaginął plecak z dokumentami
Następny artykułZ życzeniami dla uczniów i nauczycieli. Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 [FOTO/VIDEO]