Strona główna 0_Slider Wycięli żywopłoty wzdłuż “trzydziestki piątki”. To jednak nie zapowiedź przebudowy

Wycięli żywopłoty wzdłuż “trzydziestki piątki”. To jednak nie zapowiedź przebudowy

9

W połowie września Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zajęła się wycinaniem krzewów rosnących wzdłuż świdnickiego odcinka drogi krajowej nr 35. W ślad za tymi pracami nie dojdzie jednak do żadnych robót drogowych, ani do budowy zapowiadanej od dłuższego czasu ścieżki pieszo-rowerowej.

Głównymi przyczynami usunięcia żywopłotów było poprawienie bezpieczeństwa poprzez zwiększenie widoczności na zjazdach, zapewnienie możliwości korzystania przez pieszych z całej szerokości chodnika, która była częściowo ograniczona przez rozrastający się żywopłot oraz zalegającą przy nim ziemię porośniętą trawą. Braliśmy również pod uwagę poprawienie estetyki na danym odcinku drogi – tłumaczy Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału GDDKiA.

Obecnie planowaliśmy uporządkowanie pasów zieleni na odcinku ulicy Esperantystów – od skrzyżowania z ulicą Sikorskiego do skrzyżowania z ulicą Łukasińskiego. Na innych odcinkach przeprowadzimy tylko działania lokalne, których celem będzie poprawa bezpieczeństwa poprzez poprawę widoczności w rejonie przejść dla pieszych i zjazdów. Pasy zieleni, na których usunięto żywopłoty i nadmiar ziemi są wyrównane z przeznaczeniem pod trawniki – dodaje Szumiata.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński