Strona główna 0_Slider W sobotę startuje Gruszka Run. Będą utrudnienia

W sobotę startuje Gruszka Run. Będą utrudnienia

0

Aż 300 śmiałków znalazło się na liście startowej biegowej imprezy Gruszka Run – projektu, który w czerwcu 2019 roku wygrał w konkursie Aktywny Dolny Śląsk. To oddolna inicjatywa mieszkańców małej miejscowości Gruszów, w którą z biegiem czasu włączali i włączają się kolejne osoby.

W sobotę, 7 września Na starcie stanie 200 dorosłych i 100 młodych biegaczy z całego Dolnego Śląska. Zainteresowanie zawodami było wyjątkowo duże, a zapisy na bieg zakończyły się w zeszłym miesiącu. Jak zapowiadają organizatorzy, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby przyjechać do Gruszowa i wziąć udział w kibicowaniu oraz rodzinno-sportowym pikniku, który trwał będzie do samego wieczora. Od kilku dni trwają prace związane z przygotowaniem terenu. Włączają się w nie mieszkańcy Gruszowa, a także okolicznych miejscowości.

W trakcie wydarzenia rozegrane zostaną zawody na dystansach 4,5 km i 9 km. Dzieci i młodzież zmierzą się w biegach małej, średniej, dużej i dojrzałej gruszki. Organizatorzy zapewniają medale, statuetki oraz atrakcyjne pakiety startowe dla wszystkich zawodników. Po biegu wśród wszystkich biegaczy zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. W okolicznym urokliwym sadzie będzie można spędzić czas na leżakach i hamakach, delektując się potrawami przygotowanymi przez Sołectwo Gruszów.

Organizatorzy informują również o utrudnieniach w ruchu drogowym w dniu 7 września 2019 r. (sobota) w godz. 12:00-14:30 w związku z organizacją imprezy sportowej – biegu przełajowego Gruszka Run. Utrudnienia pojawią się na trasie biegu – tj. na drodze wewnętrznej we wsi Gruszów (od boiska sportowego do przystanku autobusowego i dalej w stronę wiatraków), na drodze powiatowej asfaltowej wjazd z Wilkowa do Gruszowa i wyjazd z Gruszowa do Stefanowic oraz na drodze transportu rolnego ze Śmiałowic do Gruszowa. Na czas trwania zawodów drogi te zostaną zamknięte i ustawione zostaną zapory drogowe. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

/MDvR/