Strona główna 0_Slider Ukradł portfel z otwartego mieszkania. Łupem nie cieszył się zbyt długo

Ukradł portfel z otwartego mieszkania. Łupem nie cieszył się zbyt długo

0

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozić może 36-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, zatrzymanemu przez policjantów z Jaworzyny Śląskiej. Mężczyzna, wykorzystując chwilę nieuwagi lokatorki i otwarte drzwi, ukradł z mieszkania 50-latki portfel z pieniędzmi i dokumentami.

– W trakcie, gdy właścicielka przebywała w mieszkaniu, sprawca wykorzystując jej nieuwagę i niezamknięte drzwi na klucz, wszedł do mieszkania i z torebki pozostawionej w przedpokoju dokonał kradzieży portfela z dokumentami, kartami bankomatowymi oraz gotówką – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Sprawca kradzieży łupem nie cieszył się zbyt długo, bowiem tuż po wyjściu z mieszkania został ujęty przez syna okradzionej 50-latki. – O całym zajściu pokrzywdzona powiadomiła dyżurnego świdnickiej komendy, który niezwłocznie wysłał na miejsce patrol. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 36-latka, przy którym ujawnili skradziony portfel z dowodem osobistym, prawem jazdy, kartami bankomatowymi oraz gotówką. Portfel wraz z zawartością wrócił do właścicielki – dodaje Ząbek.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/