Strona główna Sport Siatkówka Dwa miejsca na podium. Siatkarki Polonii walczyły we Wrocławiu

Dwa miejsca na podium. Siatkarki Polonii walczyły we Wrocławiu

0

Trzy drużyny Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica wzięły udział w Turnieju AWF-u Wrocław o Puchar Rektora. W stolicy Dolnego Śląska zobaczyliśmy w akcje biało-zielone drużyny młodziczek, kadetek i juniorek. Sportowe zmagania odbyły się w ubiegły weekend w hali przy ulicy Paderewskiego.

W rywalizacji młodziczek na starcie stanęło łącznie 10 zespołów. Oprócz MKS-u Polonia Świdnica w akcji zobaczyliśmy przedstawicielki następujących klubów: SMS ŻAPN Żywiec, KS AZS-AWF Wrocław, PSP nr 19 Kędzierzyn-Koźle, Energetyk Poznań, UKS Jedynka Kluczbork, UKS ZSMS Poznań, SMS Junior Wrocław, MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych i AZS Eco Uni Opole. Ostatecznie nasz dziewczyny zajęły bardzo wysokie trzecie miejsce w stawce dziesięciu drużyn. Podopieczne Michała Tomiałowicza zanotowały cztery zwycięstwa i dwie przegrane.

Również na trzecim miejscu swoją walkę zakończyły kadetki prowadzone przez Macieja Leńskiego. W stawce ośmiu zespołów znalazły się następujące kluby: AZS-AWF SMS Wrocław, SMS ŻAPN Żywiec, UKS ZSMS Poznań, AZS ECO Uni Opole, MKS Polonia Świdnica, Energetyk Poznań, Chełmiec Wałbrzych i UKS Jedynka Kluczbork. W grupie zanotowaliśmy wygrane po 2:0 z Wałbrzychem i Opolem, a także porażkę 0:2 z Poznaniem. W meczu o trzeci stopień podium pokonaliśmy 2:0 wrocławski SMS.

Do zmagań w najstarszej kategorii – juniorek przystąpiło w sumie pięć zespołów. Oprócz MKS-u Polonia Świdnica o prym walczyły zawodniczki ŻAPN SMS-u Żywiec, AZS-u AWF SMS Wrocław, UKS-u Jedynka Kluczbork i MKS-u Chełmiec Wodociągi Wałbrzych. Rywalizacja odbyła się systemem każdy z każdym. Nasze juniorki uległy 1:2 Wałbrzychowi, a także po 0:3 drużynom z Żywca i Wrocławia, a także zwyciężyły 3:0 siatkarki z Kluczborka. Taki rezultat dał ostatecznie czwartą pozycję w całej stawce.

/MDvR/