Strona główna 0_Slider Uchylał się od kary więzienia. Przepychanki i wyzwiska podczas zatrzymania

Uchylał się od kary więzienia. Przepychanki i wyzwiska podczas zatrzymania

5

Zaczęło się od głośnej imprezy przy placu Drzymały, a zakończyło awanturą z interweniującymi policjantami, przepychankami i zatrzymaniem dwóch osób, w tym mężczyzny poszukiwanego przez sąd celem odbycia kary więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 19.00. To właśnie wtedy policjanci zostali po raz pierwszy wezwani na plac Drzymały, gdzie miała odbywać się głośna impreza. Według relacji świadków, ich interwencja wywołała wściekłość u uczestników zabawy, którzy po wizycie mundurowych mieli grozić zgłaszającemu młotkiem.

Konieczna była kolejna interwencja, która tym razem przerodziła się w awanturę. – Około godziny 19.30 na placu Drzymały zatrzymany został 30-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, poszukiwany na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Bolesławcu do odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymana została także 39-letnia kobieta, która dopuściła się naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji wykonujących swoje obowiązki służbowe oraz ich znieważenia – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Mężczyzna został przekazany w ręce wymiaru sprawiedliwości. Z kolei 39-latce za znieważenie i szarpanie się z policjantami grozi do 3 lat więzienia.

/mn/

nagranie nadesłane przez czytelnika Swidnica24.pl

Poprzedni artykułNajechanie na „trzydziestce piątce”
Następny artykuł13 drogowych zdarzeń podczas ostatniego weekendu wakacji