Strona główna 0_Slider Świdnicki Krąg zachwyca w Indiach i zgarnia nagrody

Świdnicki Krąg zachwyca w Indiach i zgarnia nagrody [FOTO]

0

Przy ogromnej konkurencji ze strony aż 35 zespołów z całego świata, świdnicki Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” wróci z podróży do Indii z dwiema nagrodami. Tancerze zostali docenieni przez jurorów trzecim miejscem w dwóch kategoriach – najlepsza prezentacja i najlepszy taniec.

ZTNiE „Krąg” Świdnickiego Ośrodka Kultury  uczestniczy w festiwalu “3rd CU Rhythm International Folklore Festival 2019” oraz „I Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży AUI” w Chandigarh w Indiach. W festiwalu w Chandighar bierze udział aż 800 tancerzy z Malezji, Finlandii, Turcji, Maroko, Egiptu, Sri Lanki, Słowacji, Bangladeszu, Bhutanu, Chin, Izraela, Libanu, Litwy, Meksyku, Norwegii, Łotwy, Węgier, Bułgarii, Kolumbii, Ukrainy, Chile, Rosji, USA, Tajlandii, Serbii, Afryki Południowej, Wielkiej Brytanii, Filipin i Tajwanu. Polskę reprezentują cztery zespoły.

Świdniczanie pod opieką choreografów zespołu – Marii i Wojciecha Skiślewiczów – wyruszyli z Polski 23 września i po dotarciu na miejsce po krótkiej wycieczce rozpoczęli prawdziwy maraton koncertów. Jak informuje Wojciech Skiślewicz, prezentują się w polonezie, krakowiaku i tańcach spiskich. Za prezentację zespołu i najlepszy taniec zostali nagrodzeni trzecim miejscem. Folklorystyczne spotkania w Indiach potrwają do 30 września.

/opr. red./
Zdjęcia ZTNiE Krąg

Poprzedni artykułArborysta i inspektor drzew krytycznie o rewitalizacji świdnickich parków
Następny artykułBarwy jesieni w Twoim domu – wyczaruj przytulne miejsca