Strona główna Temat dnia Sprawdzone zestawy witamin dla dzieci

Sprawdzone zestawy witamin dla dzieci

0

Prawidłowe odżywianie dzieci to klucz do ich prawidłowego rozwoju i funkcjonowania. Czasem jednak samo pożywienie nie dostarcza wystarczającej ilości minerałów i witamin niezbędnych każdego dnia. Dlatego właśnie bardzo duże znaczenie ma skuteczne wspieranie rozwoju dziecka poprzez stosowanie preparatów z witaminami czyli suplementacja.

Szczególnie duże zapotrzebowanie na witaminy u dzieci występuje w chwili ich gwałtownego dorastania. W tym okresie wartozaopatrzyć się w preparaty witaminowe dla dzieci takich marek jak Dr Rath, Nature’sSunshine czy Narine.

Najważniejsze witaminy, które powinno się zapewnić dziecku to: E, PP, A, C, D, K jak również te z grupy B. Dawkując je dzieciom troszczymy się o poprawne funkcjonowanie systemu odpornościowego, rozwój kośćca, dziąseł oraz zębów. Niemowlakom z kolei należy podawać witaminę D3, by szybciej zarosło ciemiączko i by uniknąć krzywicy u dzieci. Oprócz tego witamina D powinna być też dawkowana w okresie ograniczonego dostępu do promieni słonecznych, żeby wyprodukować melatoninę.

Wielu ludzi zastanawia się, jakie preparaty są najlepsze dla dziecka. Przede wszystkim należy kupować suplementy dostosowane do wieku dziecka i jego indywidualnych wymagań np.: Vibovit. Spore zapotrzebowanie na preparaty witaminowe pojawiają się u dzieci od narodzin do 2 lat. W wieku od dwóch do czterech lat dzieci są bardzo aktywne i jest to czas zapoznawania się ze wszystkim wokół. Należy wówczas podawać środki witaminowe przez cały rok, by chronić system immunologiczny dziecka przed chorobami. Dzieciakom w wieku od czterech do siedmiu lat, które zaczynają etap przedszkola i uczenie się w szkole powinno się również podawać właściwy zestaw witamin, by zdobywały jak najwięcej umiejętności.

Bardzo ważne jest dawkowanie witamin i suplementów dla starszych dzieci rozpoczynających wiek dojrzewania. Wtedy należy stosować suplementy witaminowe dla dzieci, które zawierają witaminę A niezbędną do poprawnego wzrostu kości. Istotne są także witaminy z grupy B są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Możemy podawać dzieciom suplementy witaminowe w formie syropu, żelków albo tabletek do ssania. Jest to sposób dzięki któremu dzieci z pewnością chętniej będą je przyjmować.

Istotne jest, żeby oprócz suplementacji preparatami z witaminami odpowiednio zróżnicować menu dziecka. Wprowadzenie sporej ilości warzyw i owoców jak również ryb przyniesie wielkie korzyści. Starajmy się stopniowo wyeliminować lub zredukować słodkie przekąski, które zakłócają pracę metabolizmu dziecka i dostarczają jedynie pustych kalorii.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBudujesz dom? Spraw sobie zasłużony prezent! Projekty domów jednorodzinnych z apartamentem małżeńskim
Następny artykułOdkryli wiekową studnię podczas rewitalizacji podwórka [FOTO]