Strona główna Temat dnia Budujesz dom? Spraw sobie zasłużony prezent! Projekty domów jednorodzinnych z apartamentem małżeńskim

Budujesz dom? Spraw sobie zasłużony prezent! Projekty domów jednorodzinnych z apartamentem małżeńskim

1

Budując dom często poświęcamy sprawie cały swój czas, energię, nie wspominając już o pieniądzach, które musimy na ten cel wyłożyć. Nasze zaangażowanie skupia się na tym, by wybrać dobry projekt, sprawnie go zrealizować i jak najszybciej zamieszkać na swoim. W całym natłoku obowiązków i spraw warto pomyśleć chwilę o sobie i wybrać taki projekt domu, który wynagrodzi nam poniesiony trud. Projekty domów z sypialnią małżeńską w stylu master bedroom to prezent dla nas, budowniczych domu. Prywatna garderoba i łazienka w sypialni, to luksus, który warto sobie podarować.

Dom przy Cyprysowej 15 K4

Master bedroom – twój luksusowy, prywatny apartament
Nowoczesne projekty domów coraz częściej posiadają, w układzie funkcjonalnym wnętrza, bogato wyposażoną sypialnię małżeńską – tzw. master bedroom.

Jeśli w grę wchodzą projekty domów z poddaszem użytkowym, to najczęściej taka sypialnia lokowana jest w pomieszczeniu nad garażem. Jest to najbardziej odizolowane od reszty pokoi miejsce, do którego wejście wiedzie najczęściej bezpośrednio ze spocznika na schodach. Taka sypialnia gwarantuje oczekiwaną intymność, będąc jednocześnie miejscem doskonale skomunikowanym zresztą domu. Dobrze jeśli master bedroom znajduje się od wschodniej strony.

Rano, wpadając przez okno, budzą nas pierwsze promienie słońca. Na balkonie zaczerpniemy świeżego powietrza przed wkroczeniem w kolejny dzień pracy.

W przypadku, gdy wybieramy projekty domów parterowych, sypialnia, w formie prywatnego apartamentu może być projektowana w różny sposób. Lokuje się ją najczęściej, albo:

  • w centralnym punkcie parterowej strefy nocnej: wtedy jest pewnego rodzaju bazą, kwaterą dowodzenia, z której łatwo sprawować nadzór nad bezpieczeństwem i spokojem dzieci. Sypialnia w centrum strefy nocnej to miejsce, do którego blisko z każdego dziecięcego pokoju.
  • w ustronnej części domu: wtedy jest bardziej intymna i zaciszna, pozostając nieco na uboczu codziennego gwaru.

Wybór odpowiedniego projektu domu pociąga za sobą konkretną lokalizacje małżeńskiego apartamentu.

Dom przy Makowej 5 – rzut parteru

Dom przy Parkowej 3 – rzut parteru

Optymalnie wyposażona sypialnia małżeńska powinna posiadać zarówno łazienkę, jak i garderobę. Wtedy apartament jest niemal samowystarczalny. Nie musimy stać w kolejce do łazienki, nie szperamy za ubraniami w umieszczonych na korytarzu szafach, żeby przygotować się do wyjścia. Po rannej toalecie i wizycie w garderobie schodzimy na śniadanie i kawę w pełni przygotowani na rozpoczynający się właśnie dzień.

Ważnym składnikiem tak prywatnego apartamentu, szczególnie dla kobiet, jest garderoba. Umożliwia ona rezygnację z dużych szaf, organizując ubrania w obrębie jednej przestrzeni. Każda pani, będąc właścicielką sporej garderoby, odsuwa w niepamięć dylematy w stylu: Nie mam się w co ubrać! Funkcjonalna garderoba pomieści stroje na każdą okazję, od oficjalnych spotkań biznesowych po luźny wypad ze znajomymi na miasto.

Dom przy Makowej 5 – (www.galeriadomow.pl)

Sypialnia małżeńska – prezent, na który zasługujesz!
Decydując się na budowę domu wybieramy przede wszystkim szczęście rodziny i dobrą przyszłość dla naszych dzieci. Nasze starania i natłok spraw nie mogą przesłonić nam również naszych potrzeb. To w naszych rękach leży sukces inwestycji i jej końcowy efekt. Wybierzmy projekt domu,który i nam da odrobinę luksusu. Master bedroom, prywatna sypialnia małżeńska to zasłużona nagroda za trudy i nakład pracy, jaki włożyliśmy w proces budowy domu. Na taki prezent w pełni zasługujemy.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKto postrzelił Farciarza? Poszukiwani świadkowie
Następny artykułSprawdzone zestawy witamin dla dzieci