Strona główna 0_Slider Runęła na niego ściana. Trwa zbiórka, będzie charytatywny koncert

Runęła na niego ściana. Trwa zbiórka, będzie charytatywny koncert

0

Trwa zbiórka funduszy na rehabilitację Mateusza Szymańskiego. Ambitny, pełny marzeń i energii 22-latek uległ nieszczęśliwemu wypadkowi – zawaliła się na niego ściana, w wyniku czego stracił czucie w nogach. Dzięki dotychczasowemu wsparciu ludzi o wielkich sercach Mateusz mógł rozpocząć kosztowną rehabilitację. Do jej kontynuowania potrzebne jest dalsze wsparcie finansowe. Ma w tym pomóc organizowany przez przyjaciół i współpracowników Mateusza charytatywny koncert.

Marzeniem Mateusza było otwarcie własnego lokalu gastronomicznego. Jako absolwent szkoły gastronomicznej w Świdnicy zaczął realizować się w zawodzie kucharza, co było jego pasją już od najmłodszych lat. 30 kwietnia, w ułamku sekundy jego plany stanęły pod znakiem zapytania. Podczas prac rozbiórkowych prowadzonych w jednym z domów w Nowicach na niego i trzech innych robotników zawaliła się ściana.

Mateusz z miejsca wypadku został zabrany helikopterem do Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, gdzie po kilku skomplikowanych operacjach kręgosłupa nie odzyskał czucia w nogach. Nie może usiąść, wyprostować się, poruszyć samodzielnie nogami. Ma za sobą już kilka operacji, czekają go kolejne. Przed Mateuszem długa walka o powrót do zdrowia. Jednym z jej etapów – bardzo ważnym – jest intensywna rehabilitacja, która umożliwi 22-latkowi pełny powrót do pracy zawodowej.

Dziś nie da się określić całkowitego kosztu rehabilitacji, ani daty jej zakończenia. Mateusz ciężko pracuje w szpitalu nad przywróceniem czynności ruchowych swoim kończynom. Dlatego zwracamy się z gorącą z prośbą o wsparcie finansowe jego rehabilitacji, na którą rodziny nie stać. Powrót do zdrowia, powrót do pracy powrót do społeczeństwa to najważniejszy cel w życiu Mateusza – apeluje rodzina i przyjaciele. Okazję do finansowego wsparcia 22-latka będzie także charytatywny koncert, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 września, o godzinie 16.00 w Restauracji Biały Las w Wierzbnej.

Pomóżmy Mateuszowi czynnym udziałem w koncercie, który dedykujemy jemu w całości. Dla Mateusza wystąpią wokaliści Studia Muzycznego Katharsis ze Świdnicy, którzy na co dzień pracują z trenerem wokalnym Tomaszem Sochackim. Młodzi artyści wykorzystają w programie utwory miedzy innymi grupy Pectus, Grażyny Łobaszewskiej, a nawet Whitey Huston. Studio Katharsis ma na swoim koncie wiele nagród na różnego rodzaju festiwalach i konkursach. Przywitamy Państwa lampką wina. Organizatorzy, rodzina i przyjaciele przygotują dla Państwa słodki bufet, kawę i herbatę. Jeżeli aura pozwoli, koncert odbędzie się na zewnątrz – mówią organizatorzy. Akcję wspiera Fundacja AVALON Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym. Koszt cegiełki z możliwością wcześniejszej rezerwacji miejsc siedzących to 35 zł/osobę, a miejsc stojących 20 zł/osobę. Liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacji należy dokonywać telefonicznie pod numerem 725 612 520. Do akcji dołączy się także Stajnia Biały Las, gdzie w godzinach 15-17 w dniu koncertu będą się odbywać kwestowane przejażdżki konne.

Wszyscy pragnących indywidualnie wesprzeć Mateusza mogą dokonywać wpłat na konto fundacji AVALON: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001, BGŻBNP odział w Warszawie, tytuł przelewu: „Szymański, 11724”.

/opr. mn/

Poprzedni artykułPoranki w Cinema3D: Psi Patrol powraca
Następny artykułPonad stu śmiałków pobiegło na orientację [FOTO]