Strona główna 0_Slider Przewodniczący nazwał mieszkańca „skur*ielem”. Domagają się jego rezygnacji

Przewodniczący nazwał mieszkańca „skur*ielem”. Domagają się jego rezygnacji

1

Radni z klubów Wspólne Świebodzice oraz Zjednoczona Prawica zwrócili się z apelem do przewodniczącego Rady Miejskiej w Świebodzicach o złożenie rezygnacji z zajmowanej funkcji oraz mandatu. To efekt wypowiedzi Zdzisława Pantala, który podczas ostatniego posiedzenia nazwał jednego z mieszkańców „skur*ielem”. Radni są też zbulwersowani faktem, że w tej sprawie dotychczas nie zabrał głosu burmistrz Świebodzic, co nazywają akceptacją dla podobnych zachowań.

Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej, tuż po ogłoszeniu 10-minutowej przerwy w obradach, przewodniczący Zdzisław Pantal – najwyraźniej nie zdając sobie sprawy z działającego mikrofonu i trwającej, internetowej transmisji obrad – zwrócił się z komentarzem do radnego Jana Klepca. – Zobacz tego skur*iela Łyczbę, jaki z nimi kolega, gonić ch*ja i koniec – stwierdził Pantal w odniesieniu do Ryszarda Łyczby, mieszkańca będącego częstym uczestnikiem posiedzeń rady.

Sam przewodniczący szybko przyznał się do błędu i zapewnił, że taka sytuacja w przyszłości się nie powtórzy. – Pragnę przeprosić Pana Ryszarda Łyczbę i wszystkich naszych mieszkańców, którzy poczuli się urażeni moim niestosownym zachowaniem w czasie przerwy XIV sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach. Nie potrafiłem opanować złych emocji, które często towarzyszą obradom i to sprawiło, że zachowałem się niestosownie. Jeszcze raz przepraszam Pana Ryszarda Łyczbę i wszystkich, którzy całą sytuacją są zniesmaczeni czy zażenowani – stwierdził Zdzisław Pantal w wydanym oświadczeniu. Pomimo przeprosin, Ryszard Łyczba wskazał jednak, że Pantal powinien ponieść konsekwencje w związku ze swoją wypowiedzią. Tego samego domagają się teraz radni Wspólnych Świebodzic oraz Zjednoczonej Prawicy.

W związku z ostatnimi wydarzeniami z Pana udziałem podczas XIV sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach wzywamy do złożenia rezygnacji z funkcji przewodniczącego i mandatu radnego. Jesteśmy porażeni wulgarnością i brakiem kultury w zachowaniu podczas każdej z prowadzonych przez Pana sesji, zabieraniem głosu radnym, przerywaniem, niewybrednymi komentarzami, prześmiewczymi opiniami, a przede wszystkim stronniczym prowadzeniem obrad Rady Miejskiej, ponadto nie odpowiadaniem na pytania radnych, zwoływaniem posiedzeń w trybie nie pozwalającym na rzetelne przygotowanie, odczytywaniem donosów, apeli, materiałów szkalujących radnych bez poddania ich refleksji czy poddania tego sprawdzeniu – piszą do przewodniczącego Pantala.

Ostatnie wydarzenie związane z publicznym znieważeniem mieszkańca i okazaniem mu pogardy przy użyciu wulgarnych słów, uświadomiło nam, że Pana sposób postępowania i prowadzenia obrad nie tylko nie zmieni się, ale poprzez władzę, którą wydaje się Panu, że posiada, dochodzi niestety do utraty standardów funkcjonowania naszej Rady, a tym samym stworzenia negatywnego obrazu w oczach mieszkańców, a także wykreowania nie służącego Gminie Świebodzice wizerunku w kraju. Obraźliwe słowa wystawiają osobie, która je wypowiada. Świadczą niestety o jej poziomie, kulturze i szacunku do drugiego człowieka. Smutne, że taka osoba reprezentuje Radę Miejską w Świebodzicach – dodają radni.

Michał Nadolski
[email protected]4.pl

Poprzedni artykułPrace remontowo-konserwatorskie na terenie byłego obozu koncentracyjnego
Następny artykułGołąb Pokoju dla Teresy Mazurek od burmistrza Lampertheim [FOTO]