Strona główna Polityka Premier Morawiecki w Świdnicy. Obietnica budowy drogi ekspresowej, miliony na nieistniejącą ulicę...

Premier Morawiecki w Świdnicy. Obietnica budowy drogi ekspresowej, miliony na nieistniejącą ulicę [FOTO]

44

Zawsze będziemy bronić dobrego imienia Polski, polskiej tradycji, wiary i kultury. Nie można dopuszczać do bezczeszczenia naszej wiary, religii. Będziemy bronić tych wartości. Polskość to także wierność ideałom – zadeklarował premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Świdnicy, nawiązując do niedawnego incydentu w świdnickiej katedrze. Szef rządu ogłosił również zamiar budowy drogi ekspresowej z Wrocławia przez Świdnicę do Wałbrzycha. Wyliczając inne inwestycje wskazał wielomilionowe dofinansowanie przekazane na nieistniejącą w mieście ulicę Kossaka.

Stawiamy teraz na rozwój. Zobaczcie na przykład Świdnicy: ulica Kossaka – 7 milionów złotych z budżetu centralnego [najprawdopodobniej chodzi o remont kolejnych odcinków ulicy Kraszowickiej, który ma pochłonąć 7 mln 576 tys. zł, z dotacją wynoszącą 3 mln 788 tys. zł. – red.]. W całym powiecie świdnickim 25 mln złotych – mówił premier.

–  Na piękny nasz zabytek kultury – przepiękną, słynną katedrę świdnicką prawie 20 mln zł na remont, żeby jeszcze większym blaskiem świeciła na całą Polskę – wyliczał Morawiecki. Mówiąc o katedrze, szef rządu odniósł się też do incydentu z połowy września, podczas którego mężczyzna i trzy kobiety w przedsionku kościoła wykrzykiwali hasło „Bóg, honor i ojczyzna”, a mężczyzna miał rozwinąć tęczową flagę. Wszyscy byli pijani. – Niedawno doszło do ataku tych najprawdopodobniej nietrzeźwych osób z tęczową flagą podczas naszych świętych okoliczności, naszej mszy świętej. Nie wolno dopuszczać do bezczeszczenia naszej wiary. Będziemy bronić naszej wiary. Polskość to solidarność, polskość to wierność ideałom i polskość to wolność. My reprezentujemy te wartości – zadeklarował Morawiecki.

Podczas przedwyborczego spotkania padła też zapowiedź budowy nowej trasy ekspresowej. – Mam dzisiaj bardzo ważną wiadomość dla mieszkańców Świdnicy i Wałbrzycha, zdecydowaliśmy o zbudowaniu drogi ekspresowej z Wrocławia, przez Świdnicę, do Wałbrzycha. Możecie słusznie zapytać, dlaczego to jest teraz możliwe, w czasach rządów PiS?  Dlaczego to jest możliwe? Bo wygraliśmy już wiele bitew z przestępcami podatkowymi, z mafiami VAT-owskimi, które hulały po Polsce, jak wiatr po dzikich polach. Trzeba było profesjonalnie się za to zabrać – podkreślał premier.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułNowe zasady segregacji odpadów od 1 października
Następny artykułŚwietny start siatkarek, piękna uroczystość i wizyta polskich olimpijczyków! [FOTO]