Strona główna 0_Slider Praca wre na kolejowej trasie do Jedliny. Ruszają roboty w kierunku Sobótki

Praca wre na kolejowej trasie do Jedliny. Ruszają roboty w kierunku Sobótki

28

16 września ruszą prace związane z remontem linii kolejowej prowadzącej z głównego świdnickiego dworca w kierunku stacji Świdnica Przedmieście. Roboty mają związek z rewitalizacją trasy do Sobótki i Wrocławia. Cały czas trwa także remont linii łączącej z Świdnicę z Jedliną Zdrój.

Roboty, których rozpoczęcie planowane jest na przyszły tydzień, obejmą łącznicę kolejową prowadzącą ze stacji Świdnica Miasto do Świdnica Przedmieście i potrwają do listopada 2019 roku. W ramach prac wymieniona zostanie konstrukcja podtorza, podkłady kolejowe oraz szyny. Ich realizacja będzie wiązała się z koniecznością przeniesienia ruchu pociągów towarowych na odcinek Świdnica Przedmieście – Świdnica Kraszowice. – Spowoduje to zwiększoną ich liczbę na dwóch przejazdach kolejowych przy ulicy Kraszowickiej. Prosimy więc kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie miasta – apeluje Bohdan Ząbek ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Prace prowadzone będą w ramach wartej blisko 200 mln złotych rewitalizacji kolejowej trasy nr 285 ze Świdnicy, przez Sobótkę, do Wrocławia. Po zakończeniu inwestycji, pociągi będą mogły poruszać się na tym odcinku z prędkością 80-100 km/h. W pierwszej kolejności (do 10 grudnia 2019) wykonany ma zostać fragment od stacji Świdnica Miasto do Sobótki Zachodniej w celu zapewnienia dojazdu pociągów towarowych do Sobótki, zaś następnie zmodernizowany zostanie odcinek łączący Sobótkę z Wrocławiem. Ostateczny odbiór inwestycji ma nastąpić do 30 grudnia 2020 roku.

Modernizacja prowadzona jest także na drugim odcinku linii kolejowej nr 285 – ze Świdnicy do Jedliny. Za 110 mln złotych prace te wykonuje DOLKOM, a ukończenie całości inwestycji ma nastąpić w listopadzie 2020 roku.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

fot. Dariusz Nowaczyński