Strona główna 0_Slider Ponad 10 tysięcy zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń

Ponad 10 tysięcy zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń

0

Mieszkańcy powiatu świdnickiego coraz chętniej korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń. Zawiadomienia najczęściej dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w niedozwolonych miejscach oraz niezgodnego z przepisami parkowania.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona na terenie województwa dolnośląskiego 5 października 2016 roku. Od tego czasu  funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy weryfikują każde zgłoszenie na terenie powiatu świdnickiego – zapewnia Magdalena Ząbek, oficer prasowy komendy w Świdnicy.

Od stycznia do sierpnia tego roku na terenie KPP w Świdnicy odnotowano łącznie 10148 zgłoszeń dotyczących zagrożeń, gdzie w 507 przypadkach fakt zaistnienia zagrożenia został potwierdzony, w tym w 322 wyeliminowany.

Najczęściej oznaczano kategorie przekraczania dozwolonej prędkości (539 zgłoszenia), nieprawidłowego parkowanie (230 zgłoszeń), spożywania alkoholu w niedozwolonych miejscach (152 zgłoszenia).

Przypomnieć należy zasadę działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Funkcjonariusze dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie. Następnie dokonywana jest pełna analiza liczby zgłoszeń w danym miejscu. W przypadku wielokrotnego ich potwierdzenia, patrole otrzymują do zadań stałych wytypowane rejony służbowe. Głównym celem działania policjantów w każdym przypadku jest całkowite wyeliminowanie zagrożeń dotyczących zakłócania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego na terenie miasta ale też całego powiatu świdnickiego – tłumaczy Magdalena Ząbek.

Policjanci przypominają, że zgłoszenia dokonywane poprzez KMZB nie zastępują potrzeby pilnej interwencji policji, w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Krajowa Mapa Zagrożeń. Kliknij!

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./