Strona główna 0_Slider Pobiegli w Żarowie już po raz czwarty

Pobiegli w Żarowie już po raz czwarty [FOTO]

0

Sporym zainteresowaniem uczestników cieszyła się czwarta edycja Żarowskich Biegów Strefowych. Walka o miejsca na podium była bardzo zacięta, a kibice zobaczyli na trasie ponad 300 zawodniczek i zawodników.

Organizator Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przygotował w tym roku wiele nowinek. Głównym sponsorem sportowego wydarzenie jest niezmiennie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” oraz projekt WSSE Aktywnie. Na najlepszych biegaczy na dystansach 5 oraz 10 km czekały nagrody finansowe. W tegorocznej edycji powstało dużo nowych kategorii. Po raz pierwszy w historii biegu osoby, które zdecydowały się wystartować w obydwu dystansach sklasyfikowani zostali w „Żarowskiej piętnastce”. Dodatkowo w biegu głównym na dystansie 10 km zobaczyliśmy na trasie małżeństwa. Oprócz klasyfikacji drużynowej firm działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest-Park” wyłoniono najlepszego zawodnika i zawodniczkę strefy na dystansie 10 km. Linia startu zlokalizowana została przy ulicy Armii Krajowej w Żarowie. Biegi dla dzieci odbyły się z kolei na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie (ul. 1 Maja 2), tam też zlokalizowane zostało miasteczko biegowe, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Na dystansie 5 kilometrów w klasyfikacji mężczyzn open najlepszy okazał się Mateusz Demczyszak. Zwycięzca uzyskał czas 00:15,33, wyprzedzając drugiego na mecie – Pavla Stepanenko o 9 sekund. Podium uzupełnił Bartłomiej Jagodziński, który stracił do triumfatora już jednak ponad minutę. W klasyfikacji pań wygrała Anna Ficner (00:18,47). Zaledwie 4 sekundy za nią finiszowała Alina Boshehuk. Trzecia Paulina Kotfica straciła ostatecznie 18 sekund. W klasyfikacji firmowej zwyciężyła drużyna TP Reflex Polska, w klasyfikacji małżeństw duet Fabryki Biegania, a w klasyfikacji drużynowej KGHM ZG Run. Na dystansie dwukrotnie dłuższym najlepszy w kategorii panów był Pavel Stepanenko, uzyskując czas 00:32,16. Drugi był Mateusz Demczyszak (00:32,33), a trzeci Michał Domowicz (00:34,32). Wśród pań dublet zaliczyła Anna Ficner, która do triumfu w „piątce” dołożyła wygraną na dystansie 10 kilometrów. Jej czas na dłuższym dystansie to 00:37,41. Tylko 6 sekund straciła do niej Katarzyna Chryczyk, a trzecia była Alina Boshehuk (00:41,09).