Strona główna 112 Piraci ukarani za zbyt szybka jazdę

Piraci ukarani za zbyt szybka jazdę

1

124 km/h to prędkość jaką w terenie zabudowanym rozwinął jeden z kierowców zatrzymanych przez świdnickich policjantów. Drugi z nich jechał z prędkością 108 km/h w miejscach, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Obaj musieli na najbliższe 3 miesiące „rozstać się” ze swoimi uprawnieniami do kierowania.

1 września w Świdnicy na ul. Esperantystów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Alfa Romeo. 22-letni mieszkaniec gminy Marcinowice w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 124 km/h, czyli aż o 74 km/h przekroczył dozwolony limit – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Tego samego dnia, ale godzinę wcześniej, w miejscowości Krzczonów w gminie Świdnica mundurowi zatrzymali innego kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. – 39-letni mieszkaniec Świdnicy, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędził swoim autem 108 km/h – dodaje Ząbek.

Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz 10 punktami karnymi. Ponadto stracili swoje prawo jazdy na 3 miesiące.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNajlepsi uczniowie nagrodzeni [FOTO]
Następny artykułFinałowy koncert festiwalu Krzyżowa-Music w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej [FOTO]