Strona główna 0_Slider Pierwsze dziecko w świdnickim oknie życia

Pierwsze dziecko w świdnickim oknie życia

10

Po raz pierwszy w historii Świdnicy do okna życia trafił niemowlak. Zakonnice usłyszały dzwonek wczoraj o 19.41 – opisuje świdnicki Gość Niedzielny.

– Kiedy usłyszałyśmy dźwięk oznajmiający obecność dziecka w oknie życia, szybko pobiegłyśmy do miejsca, gdzie ono się znajduje. Okazało się, że po 10 latach od poświęcenia i otwarcia okna w naszej placówce, ktoś przyniósł do niego dzieciątko. To chłopiec, zadbany i zdrowy. Ma zaledwie kilka dni – opisuje w Gościu Niedzielnym siostra Bernadetta. Zakonnice wezwały pogotowie. Chłopiec został przewieziony na neonatologię w Wałbrzychu. Zakonnice deklarują, że otoczą malucha opieką. Dziecku nadały imię – Ignacy Józef.

Okno życia prowadzone przez Caritas Diecezji Świdnickiej znajduje się przy ulicy Piekarskiej 2, a zostało otwarte w maju 2010 roku.

O pozostawieniu niemowlęcia w oknie powiadamiana jest policja, której zadaniem jest ustalenie tożsamości dziecka. Jeżeli nie uda się jej ustalić, sąd nadaje dziecku imię i nazwisko oraz na mocy jego decyzji wydawany jest akt urodzenia. Dziecko trafia do adopcji.

/opr. red./

Zdjęcia z otwarcia świdnickiego okna życia w 2010 roku:

Poprzedni artykułBiblioteka chce dodatkowych pracowników od promocji. Radni pytali po co
Następny artykułSpotkanie z muzyką Chopina w Kościele Pokoju [FOTO]