Strona główna Sport Piłka nożna Odprawili z kwitkiem rywala ze Środy Śląskiej

Odprawili z kwitkiem rywala ze Środy Śląskiej

0

Dobrze spisali się w ostatni weekend juniorzy starsi Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Biało-zieloni ograli na własnym terenie Polonię Środa Śląska. Przez większość czasu posiadaliśmy momentami przygniatającą przewagę, ale swoją wyższość udokumentowaliśmy dopiero w drugiej połowie meczu…

W pierwszych 45 minutach piłka jak zaczarowana nie chciała przekroczyć linii bramkowej. Swoje robił też znakomicie dysponowany tego dnia bramkarz ze Środy Śląskiej – Paweł Rus. Sytuacji sam na sam z golkiperem nie wykorzystał między innymi Mateusz Śmietana, niewiele brakło również aktywnym tego dnia – Jakubowi Sikorze i Dorianowi Krakowskiemu. Po zmianie stron w końcu zdołaliśmy postawić kropkę nad „i”. W 55. minucie zagraliśmy dobrą piłkę w pole karne rywali, a Sebastian Serdyński niefortunnie skierował ją do własnej bramki. Świdniczanie nie rezygnowali z ataków. 10 minut później zimną krew zachował Dorian Krakowski, który w sytuacji jeden na jednego pokonał golkipera przyjezdnych. W 80. minucie efektowną akcją popisał się wprowadzony w drugiej połowie Rafał Rząsa. Świdnicki pomocnik znakomicie minął na małej przestrzeni jednego z obrońców i mocnym strzałem strzelił na 3:0. W samej końcówce przeciwnikom udało się zaliczyć honorowe trafienie autorstwa Maksymiliana Waśniewskiego. Po tej wygranej biało-zieloni zaliczyli awans na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Polonia-Stal Świdnica – Polonia Środa Śląska 3:1 (0:0)

Polonia-Stal: Lepak-Przybyłowicz, Kurzeja, Makówka, Żukowski, Sieradzki, Reif (60′ Rząsa), Czarny, Stachurski, Krakowski (78′ Jedziniak), Sikora, Śmietana (70′ Madziała).

„Na tarczy wrócili” z kolei z Legnicy juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica. Drużyna trenera Michała Oleszczyka walczyła dzielnie z miejscową Miedzią, ale musiała ostatecznie uznać wyższość wyżej notowanego rywala. Do przerwy przegrywaliśmy 0:2 (Adrian Ferkaluk), a w 66. minucie Marcel Rewers strzelił na 3:0 dla Miedzi. Biało-zieloni zerwali się do ataku, trafili chwilę później na 3:1 (Miłosz Hruszowiec) i mieli kilka swoich szans na zaliczenie kolejnego trafienie. Ostatecznie do siaki drogę znaleźli gospodarze. Wynik meczu na 4:1 ustalił Oliwier Jagielski.

Miedź Legnica – Polonia-Stal Świdnica 4:1 (2:0)

Polonia-Stal: Kanecki, Zalewski, Dyś, Kaźmierczak, Reczyński, Duma, Yevtushenko, Hruszowiec, Jajko, Kraszkiewicz, Staroń oraz Przyborowski, Wojciechowski, Michta.