Strona główna Kultura Nagrody i recital Andrzeja Poniedzielskiego na inaugurację sezonu kulturalnego

Nagrody i recital Andrzeja Poniedzielskiego na inaugurację sezonu kulturalnego

0

W czwartek, 12 września o godzinie 18.00, w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się inauguracja sezonu kulturalnego. Podczas uroczystości wręczone zostaną Nagrody Prezydenta Miasta Świdnicy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz statuetka „Mecenasa Kultury”.

Prezydent Beata Moskal-Słaniewska przyznała trzy indywidualne nagrody dla:

  • Wiesława Rośkowicza, dyrektora Muzeum Dawnego Kupiectwa – za całokształt działalności w zakresie upowszechnianie kultury,
  • Marty Monety – za upowszechnianie kultury, w tym w szczególności za popularyzację muzyki chóralnej,
  • Chóru „Pryma Voce” III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy – za upowszechnianie kultury, w tym w szczególności za osiągnięcia w wykonawstwie muzyki chóralnej.

Ponadto, prezydent podjęła decyzję o wyróżnieniu trzech osób: Violetty Mazurek, Małgorzaty Szwedo i Mariusza Barcickiego za popularyzowanie świdnickiej kultury. Wyróżnienie, w postaci symbolicznej statuetki „Mecenasa Kultury” otrzyma Centrum Handlowe „Galeria Świdnicka” za wspieranie działań związanych z Festiwalem Bachowskim oraz Festiwalem Filmowym Spektrum, a także pomoc w rozwoju ruchu amatorskiego w Świdnickim Ośrodku Kultury – zespołów Krąg, Jubilat i Mażoretki.

Po części oficjalnej na scenie pojawi się Andrzej Poniedzielski ze swoim programem „Monday-Day — Live?”, który powstał przy okazji podwójnego jubileuszu – 60. urodzin artysty i 40 – lecia pracy artystycznej. To z jednej strony artystyczny wieczór wspomnień, a z drugiej pełna niespodzianek improwizacja na tematy bieżące. Artysta zmierzy się z upływającym czasem w występie pełnym wzruszeń, dowcipu i radości.

Andrzej Poniedzielski jest nie tylko oryginalną i wyjątkową na polskiej estradzie osobowością artystyczną, ale też autorem ponad 250 wierszy, kilkuset felietonów i wielu tekstów piosenek m. in. dla Elżbiety Adamiak, Michała Bajora, Haliny Frąckowiak, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, Jolanty Majchrzak, Maryli Rodowicz, Stanisława Soyki, Doroty Stalińskiej, Lory Szafran, Grzegorza Turnaua, Anny Treter. Pisał do muzyki m.in. Katarzyny Gaertner, Seweryna Krajewskiego, Włodzimierza Nahornego, Janusza Strobla i Jerzego Satanowskiego i Tadeusza Woźniaka.

Bilety: przedsprzedaż – 30 zł, w dniu koncertu – 40 zł. Sprzedaż: sekretariat Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43 (pn.-pt. godz. 8.00-16.00) Galeria Fotografii, Rynek 44, (wt.-pt. 14.00-18.00, sob. 12.00-16.00) oraz na godzinę przed koncertem w miejscu wydarzenia. Także na: bilety.sok.com.pl

/ŚOK, opr. mn/

Poprzedni artykułNowy rok szkolny w szkołach średnich. Dyrektorzy borykają się z brakiem nauczycieli
Następny artykułSzykują się do rewitalizacji Parku Młodzieżowego. Pielęgnacji wymaga 700 drzew