Strona główna Sport Piłka nożna Młodzież grała i solidnie punktowała

Młodzież grała i solidnie punktowała

0

To była bardzo pracowita środa dla młodzieżowych drużyn piłkarskich Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni rozegrali aż cztery pojedynki o ligowe punkty. Bilans zdecydowanie na plus bowiem wygraliśmy aż trzy spotkania.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w środę, 25 września zawodnicy Polonii-Stali Świdnica z Ligi Okręgowej Tranpkarzy. Drużyna prowadzona przez trenera Sebastiana Błaszczyka odniosła pewne i jak najbardziej zasłużone zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Lechię Dzierżoniów 3:1. Do przerwy biało-zieloni prowadzili 2:0 po trafieniach Igora Malinowskiego i Adriana Jesionki. Po przerwie Jarosławowi Dudzie udało się z rzutu karnego zmniejszyć na chwilę prowadzenie gości, ale ostatnie słowo należało do naszych piłkarzy. Rezultat pojedynku na 3:1 dla Polonii-Stali Świdnica ustalił Patryk Taratuta.

Lechia Dzierżoniów – Polonia-Stal Świdnica 1:3 (0:2)

Polonia-Stal: Widła, Wiecheć, Bujak, Kałwak, Król, Malinowski, Migas, Nowak, Sauter, Stańczak, Taratuta, Trybuszewski, Jesionka, Safian, Salski, Simlat, Szeremeta, Szewczyk.

Do dość rzadko spotykanej sytuacji doszło w rywalizacji naszych młodzików. Drużyna Polonii-Stali Świdnica z Ligi Okręgowej Młodzików (IV liga) rozegrała jednego dnia aż dwa mecze o punkty. Trenerzy Mariusz Krupczak i Ryszard Tyndel rozdzielili zespół na dwie grupy, a te udały się do Mrowin i Bielawy. Oprócz tego swój ligowy mecz rozegrała także kolejna drużyna Polonii-Stali Świdnica z Ligi Okręgowej Młodzików (III liga).

Ci ostatni podejmowali na boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ekipę Górnika Wałbrzych. W spotkanie bardzo dobrze weszli rywale, którzy już w 2. minucie za sprawą Gracjana Grygiela wyszli na prowadzenie. Świdniczanie ruszyli do odrabiania strat i do przerwy prowadziliśmy już 2:1. Na listę strzelców wpisali się kolejno Hubert Pawlik i Karol Wiatrowski. Po przerwie podwyższyliśmy jeszcze wynik, ustalając tym samym końcowy wynik (Bartosz Dudzic).

Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych 3:1 (2:0)

Polonia-Stal: Wielemborek, Dudek, Dudzic, Kulig, Pawlik, Sośnicki, Szachniewicz, Urbańczyk, Wiatrowski, Jarosz, Jurusz, Kaźmierczak, Redlica, Sztabiński.

Pierwsza drużyna z IV Ligi Okręgowej Młodzików swój mecz rozegrała na wyjeździe z Silesią Żarów. Nasi młodzi piłkarze ulegli znacznie starszym i silniejszym fizycznie przeciwnikom 0:2. Gole dla miejscowych w tym spotkaniu strzelali Karol Jędrzejczyk i Dawid Kamiński.

Silesia Żarów – Polonia-Stal Świdnica 2:0 (1:0)

Polonia-Stal: Sikora, Jeziorny, Jurczak, Kołodziejczyk, Kula, Mróz, Ślipek, Wacht, Zienkiewicz, Kondracki, Bala, Czubaszek, Studnicki, Kiliszewski, Idziak, Krystyniak, Podolski.

Po trzy punkty sięgnęła z kolei druga grupa biało-zielonych zawodników rywalizujących w Lidze Okręgowej Młodzików (IV liga). Świdniczanie już po raz drugi rozprawili się jesienią ze starszymi dziewczynami z UKS-u Bielawianki Bielawa. Tym razem nasi podopieczni wygrali 3:0. Dwa trafienia zanotował Wiktor Duda, a jedno dołożył Igor Pierzchała.

UKS Bielawianka Bielawa – Polonia-Stal Świdnica 0:3 (0:2)

Polonia-Stal: Bereś, Duda, Kołakowski, Kuśnierz, Łabędź, Marczak, Pierzchała, Szeremeta, Szwaczek, Hajduga, Hawryluk, Jedliński, Monica.

Poprzedni artykułSezon smogowy rozpoczęty. Gdzie sprawdzić jakość powietrza?