Strona główna 0_Slider Loteria i rajd rowerowy dla Julki i Adasia z Żarowa

Loteria i rajd rowerowy dla Julki i Adasia z Żarowa

0

Już 22 września odbędzie się 4 edycja Żarowskich Biegów Strefowych, a wraz z nią akcja charytatywna dla Julki Malik i Adasia Szczurka.

Julka to 10-letnia dziewczynka, mieszkanka Żarowa, zmagająca się z ciężką chorobą – Zespołem Angelmana. Natomiast Adaś to 3-letni mieszkaniec wsi Łażany, który od urodzenia walczy z mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką i rzadką chorobą genetyczną – Zespołem Aicardiego-Goutieresa. Tylko specjalistyczne leczenie oraz rehabilitacja pozwalają na rozwój i poprawę zdrowia dzieci. Dlatego tak bardzo ważne jest wsparcie finansowe rodzin, które ponoszą ogromne koszty leczenia. Gmina od wielu lat wspiera potrzebujące dzieci, mieszkańcy chętnie przyłączają się do akcji i wspomagają wydarzenia, chociażby uczestnictwem czy drobnym datkiem.

Aby pomóc, wystarczy przyjść 22 września (niedziela) od godz. 9.00 na boisko Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy przy ul. 1 Maja 2 w Żarowie i przyłączyć się do akcji. Na wszystkich uczestników czeka wiele atrakcji: kawiarenka ze sprzedażą napojów, przekąsek, ciepłych posiłków, a także słodkich łakoci, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Dodatkowo odbędzie się również rajd rowerowy dla wszystkich pasjonatów jednośladów trasą Żarów-Kalno-Bożanów-Żarów. Równolegle odbywać się będzie także 4. edycja Żarowskich Biegów Strefowych dla dzieci oraz dorosłych, których organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Cały dochód ze sprzedaży artykułów spożywczych, wpisowego na rajd rowerowy czy sprzedaży loterii fantowych zostanie przeznaczony na leczenie dzieci.


Organizatorzy zwracają się również z ogromną prośbą o przyłączenie się do akcji w postaci przekazania fantów na loterię, którą będzie prowadzić Biblioteka Publiczna w Żarowie. Fanty na loterię można przynosić do biblioteki przy ul. Piastowskiej 10 w Żarowie, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-17.30.

Zapraszają: Rodziny dzieci, Urząd Miejski w Żarowie, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Radni Rady Miejskiej w Żarowie, Biblioteka Publiczna w Żarowie, Wspólnota Samorządowa, Stowarzyszenie „Rowerowy Żarów”.

Magdalena Pawlik

UM Żarów

Poprzedni artykułEmigrant ze Świdnicy o polskiej fali emigracji we Francji
Następny artykułKolejni kierowcy stracili prawa jazdy