Strona główna 0_Slider Leśnicy zapraszają do sprzątania gór po turystach

Leśnicy zapraszają do sprzątania gór po turystach

2

20 września wspólnie z młodzieżą leśnicy z Nadleśnictwa Świdnica sprzątali lasy na terenie powiatu świdnickiego, a już w najbliższy weekend zapraszają do porządkowania Gór Sowich po sezonie turystycznym.

Fot. Nadleśnictwo Świdnica

Akcja organizowana jest po raz trzeci, a start wyznaczono w sobotę 28 września na godzinę 10.00. Uczestnicy wyjdą na szlaki z czterech punktów: z parkingów na Przełęczy Jugowskiej i Przełęczy Walimskiej, sprzed wyciągu narciarskiego przy byłej Bacówce oraz sprzed schroniska Orzeł.

Leśnicy wszystkim zapewnią rękawiczki ochronne i worki na śmieci. Zebrane śmieci będą gromadzone w wyznaczonych miejscach, a później zostaną zabrane i trafią na wysypiska. Organizatorzy podpowiadają, by zabrać ze sobą ciepłą odzież i kurtki przeciwdeszczowe.

Na wszystkich, którzy zechcą dołączyć do akcji sprzątania Gór Sowich, na zakończenie czekać będzie na szczycie Wielkiej Sowy ognisko z kiełbaskami i gorąca herbata.

Organizatorami sprzątania szlaków są Nadleśnictwo Wałbrzych, Nadleśnictwo Jugów, Nadleśnictwo Świdnica, Stowarzyszenie „Pasjonat”

/opr. red./