Strona główna 112 Kolejne prawa jazdy odebrane za nadmierną prędkość

Kolejne prawa jazdy odebrane za nadmierną prędkość

1

112 km/h to prędkość jaką w terenie zabudowanym rozwinął kierowca zatrzymany przez świdnickich policjantów. Tego samego dnia złapano także innego kierującego, który w miejscu z ograniczeniem do „pięćdziesiątki” jechał 101 km/h. Obaj musieli na najbliższe 3 miesiące rozstać się z uprawnieniami do kierowania.

7 września, około godz  9.15 na terenie gminy Świdnica policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Opel. 42-letni mieszkaniec Strzegomia w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 101 km/h, czyli aż o 51 km/h przekroczył dozwolony limit – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Tego samego dnia, 15 minut później, około godziny 9.30 – również na terenie gminy Świdnica – mundurowi zatrzymali kolejnego kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 35-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, pędził swoim autem 112 km/h – dodaje Ząbek.

Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz 10 punktami karnymi. Ponadto stracili swoje prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

/mn/

Poprzedni artykułBankructwo konsumenckie – co to takiego?
Następny artykułMarsz dla życia i rodziny przejdzie przez Świdnicę