Strona główna Wydarzenia Duńska firma DBI rozbudowała oddział w Świdnicy

Duńska firma DBI rozbudowała oddział w Świdnicy [FOTO]

0

Największy pojedynczy odział duńskiej firmy DBI znajduje się w Świdnicy. Zakład w ostatnim czasie został rozbudowany i zmodernizowany. Świdnicka siedziba ma dziś 9000m2 i pojawiły w nim zupełnie nowe pomieszczenia powstałe z myślą także o planowanej w najbliższej przyszłości produkcji. Uroczystość jej otwarcia odbyła się w środę, 25 września.

Oficjalnego przecięcia wstęgi nowej siedziby DBI w Świdnicy dokonał sam właściciel duńskiej firmy Hans Hellstrøm. W uroczystości wzięli udział także pozostali członkowie zarządu z Danii, kierownik zakładu w Świdnicy Łukasz Wołosiński oraz pracownicy. W wydarzeniu uczestniczyli również m.in. reprezentant władz Świdnicy – wiceprezydent Jerzy Żądło, a także przedstawiciele Invest-Park Development i WSSE Invest Park.

DBI ma ponad 80-letnią historię. Jest to historia doskonalenia oraz rozwoju biznesu ochrony przemysłowej we wszystkich zakątkach świata. Działalność DBI w Polsce rozpoczęła się 20 lat temu, tutaj w Świdnicy. Przez lata nasze działania równomiernie wzrastały i dziś czujemy się tutaj jak u siebie w domu – mówił Hans Hellstrøm.

DBI Plastics Sp. z o.o. to jeden z pierwszych producentów tworzyw sztucznych w Danii. To światowa firma, posiadającą certyfikaty – IATF 16949: 2019, ISO9001: 2015, ISO 14001: 2015. Zajmuje się strategicznymi rozwiązaniami ochronnymi i działa w trzech głównych obszarach – motoryzacyjnym, maszynowym i inżynieryjnym. W ofercie posiada ponad 2000 produktów, sprzedawanych w ponad 50 krajach na całym świecie. Wśród nich m.in. zaślepki, złączki wentylacyjne, przyciski osłony termicznej, zabezpieczenia rur PE, PVC oraz stalowe. Produkty DBI trafiają do ponad 2500 klientów na całym świecie.

Nasi klienci to najwięksi gracze w przemyśle globalnym. W szczególności chodzi o sektor automotive, który stanowi 2/3 biznesu DBI – dzielił się sukcesami firmy jej właściciel. W tej sekcji przedsiębiorstwo zajmuje się zabezpieczeniami takich elementów jak – turbosprężarki, filtry, układ napędowy, kierowniczy oraz paliwowy czy systemy HVAC (ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji).

W Danii mieści się zarząd firmy, a także dwa jej zakłady produkcyjne. Centrum logistyczne i dział handlowy funkcjonują w Chinach oraz w Stanach Zjednoczonych. Punkty sprzedaży zlokalizowane są też w całej Europie. Zakład w Świdnicy obecnie stanowi największy oddział firmy DBI na świecie. Świdnicka siedziba powstała w 2000 roku. Mieściła się wówczas przy ul. Westerplatte i zatrudniała około 20 pracowników. Dziś pracuje w niej ponad 80 osób.

Kiedy 20 lat temu zaczynaliśmy w Świdnicy, nie wyobrażaliśmy sobie, że którego dnia nasz oddział będzie produkował i wysyłał produkty na cały świat. Ten pomysł nabierał kształtu stopniowo i w pełni uformował się 5 lat temu, gdy przeprowadziliśmy się na ul. Towarową. Zaczęliśmy wówczas fantastyczną podróż – stwierdził Hans Hellstrøm.

Dzięki dobrej współpracy z Invest Park Development, a także wsparciu WSSE Invest Park, za którą dziękował podczas uroczystości właściciel DBI, udało się wybrać odpowiednią lokalizację oraz rozbudować siedzibę w Świdnicy, by spełniała wysokie standardy firmy. Gratulacje złożyli również partnerzy firmy oraz władze Świdnicy.

Słowa uznania od właściciela DBI popłynęły także w stronę pracowników oddziału, którzy zarówno brali udział w rozbudowie firmy, jak i od wielu lat ją efektywnie współtworzoną. Na pamiątkę tej wspólnej pracy na rzecz rozwoju firmy ufundowano również wyjątkową rzeźbę, stworzoną przez duńskiego artystę Palle Mernild. Docelowo stanie ona w recepcji oddziału w Świdnicy.

Przez ostatnie 2,3 lata rozwinęliśmy się jeszcze bardziej. Na początku było 1500m2 na ul. Towarowej 28, a dziś mamy 9000m2 na ul. Towarowej 30 i obiekt w pełni zintegrowany do celów dystrybucyjnych i produkcyjnych – również dla głównej działalności firmy, czyli produkcji tworzyw sztucznych – zauważył właściciel.

Do tej pory w Świdnicy miały miejsce – dystrybucja i montaż. W nowej siedzibie planowana jest już wkrótce produkcja w obszarze automotive. – Chcieliśmy rozwinąć oddział, który posiada wszystkie zalety standardów DBI. Siedziba została już zaudytowana. Pierwsze maszyny do produkcji pojawią się już w październiku, a kolejne etapy zwiększające produkcję planowane są na najbliższą przyszłość – dodał.

Jak wygląda nowa siedziba firmy DBI w Świdnicy? O tym mogli przekonać się po uroczystości jej otwarcia partnerzy przedsiębiorstwa. Po zakładzie oprowadzał jego kierownik Łukasz Wołosiński. W nowoczesnym, powiększonym obiekcie pojawiły nowe biura administracyjne z salami konferencyjnymi, pomieszczenia socjalnie m.in. z stołówką czy z kącikami z kawą oraz hala produkcyjna. Zadbano także o tereny zielone wokół zakładu. Rozbudowany i zmodernizowany zakład w Świdnicy jest odwzorowaniem głównej siedziby w Danii.

/Artykuł sponsorowany/
/Tekst: Agnieszka Nowicka/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułCelujemy w komplet punktów w starciu z Sokołem [RELACJA LIVE]
Następny artykułRuszyły bokserskie emocje. Galeria Świdnicka opanowana przez pięściarzy! [FOTO]