Strona główna 0_Slider Były fantastyczne emocje i znakomita zabawa. Za nami Gruszka Run

Były fantastyczne emocje i znakomita zabawa. Za nami Gruszka Run [98 ZDJĘĆ]

0

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza edycja imprezy biegowej Gruszka Run. Ta oddolna inicjatywa mieszkańców małej miejscowości Gruszów, w którą z biegiem czasu włączały się kolejne osoby, zgromadziła na starcie blisko 300 śmiałków. 

Na liście widniało 200 dorosłych i 100 młodych biegaczy z całego Dolnego Śląska. Zainteresowanie zawodami było wyjątkowo duże, a zapisy na bieg zakończyły się już w zeszłym miesiącu. W trakcie wydarzenia rozegrane zostały zawody na dystansach 4,5 km i 9 km. Dzieci i młodzież mierzyli się z kolei w biegach małej, średniej, dużej i dojrzałej gruszki. Organizatorzy zapewnili medale, statuetki oraz atrakcyjne pakiety startowe dla wszystkich zawodników. Po biegu wśród wszystkich biegaczy zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody. W okolicznym urokliwym sadzie było można spędzić czas na leżakach i hamakach, delektując się potrawami przygotowanymi przez Sołectwo Gruszów. Przypomnijmy, że projekt Gruszka Run zwyciężył w czerwcu 2019 roku w konkursie Aktywny Dolny Śląsk (kategoria sportowa – region wałbrzyski).

W najdłuższym biegu na 9 kilometrów triumfował ostatecznie Bartłomiej Wojsław. Zwycięzca pokonał trasę w czasie 34 minut i 56 sekund. Blisko minutę stracił do niego drugi Dariusz Szczepanik, a trzecią lokatę zajął Radosław Światowy. W kategorii kobiet najszybsza była Patrycja Taratuta (00:42,38), wyprzedzając Martę Sułek (00:43,37) i Krystynę Tupik (00:45,57). W biegu na 4,5 kilometra najszybszy był Piotr Holly (00:16,56). Cztery sekundy stracił do niego Daniel Traczyński, a sześć Kamil Gruszczyński. W klasyfikacji pań wyraźnie najlepsza okazała się Ewelina Dominik (00:22,56). Zacięta walka toczyła się o drugą pozycję. Karolina Świeboda pokonała ostatecznie Monikę Golowską o zaledwie trzy sekundy.

W biegu małej gruszki najszybsza była Martyna Brańka (rocznik 2013). Kategorię średniej gruszki wygrał Antoni Leśniewski (rocznik 2010), a dużej gruszki Bartłomiej Darasz-Mól (rocznik 2007). Kategoria mega gruszki dla Jakuba Greinerta (rocznik 2006), a dojrzałej gruszki dla Łukasza Smużnego (rocznik 2002).

Szczegółowe wyniki pod linkiem: https://wyniki.datasport.pl/results3066/

/MDvR, FOTO: Michał Nadolski/