Strona główna 0_Slider Biskup świdnicki ponownie o edukacji seksualnej: „narzuca się dzieciom i młodzieży deprawację”

Biskup świdnicki ponownie o edukacji seksualnej: „narzuca się dzieciom i młodzieży deprawację”

58

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020 biskup świdnicki napisał list, w którym po raz kolejny odniósł się do „zagrożeń” wynikających z edukacji seksualnej oraz współczesnych ideologii. – Coraz częściej możemy ostatnio usłyszeć, że w imię tolerancji, równości, antydyskryminacji i edukacji seksualnej chce się właściwie eksperymentować na dzieciach, czyli na tych, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożeń i z ufnością przyjmują to, co się im proponuje w szkole – pisze bp Ignacy Dec.

Początek nowego roku szkolnego i katechetycznego każe nam ponownie zastanowić się, w jakim kierunku idzie i czemu ma służyć edukacja przedszkolna i szkolna, a także działania wychowawcze podejmowane przez placówki oświatowe, do których posyłamy dzieci i młodzież. Chcemy zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie pojawiły się w ostatnim czasie, a o których nie możemy nie mówić, przed którymi nie możemy nie przestrzegać, tym bardziej, że są one bardzo poważne i niosą ze sobą niebezpieczeństwa – wskazuje biskup świdnicki.

Coraz częściej możemy ostatnio usłyszeć, że w imię tolerancji, równości, antydyskryminacji i edukacji seksualnej chce się właściwie eksperymentować na dzieciach, czyli na tych, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożeń i z ufnością przyjmują to, co się im proponuje w szkole. Jednak to, czego nie rozumieją dzieci musimy jak najbardziej rozumieć my – dorośli i wierzący katolicy. Pod pozorem równości, tolerancji i antydyskryminacji tak naprawdę narzuca się dzieciom i młodzieży deprawację, seksualizację, a także podważanie uznawanych przez nas wartości dotyczących małżeństwa rodziny i seksualności człowieka – pisze duchowny.

Podkreśla przy tym zdecydowany sprzeciw wobec ideologii, która „stoi w jawnej sprzeczności z prawdą objawioną przez Boga”. – Jesteśmy przeciwni ideologii, która atakuje życie, rodzinę, wolność, wprowadza brutalną ingerencję w prywatną sferę naszego życia. O tym, jak groźna to jest ideologia można się przekonać po atakach, zwłaszcza medialnych, jakie przez jej zwolenników kierowane są wobec tych, którzy ośmielają się mieć inne zdanie na ten temat – dodaje Dec.

Drodzy rodzice, korzystajcie z przysługujących wam praw! Nie bądźcie obojętni na to, co się dzieje z waszymi dziećmi. Nie dajcie sobie wmówić, że to, co nowoczesne, a tym bardziej bezbożne, jest lepsze. Pozwoli to nam wszystkim uniknąć w przyszłości gorzkich owoców eksperymentowania, którego na siłę pragnie się dokonywać na dzieciach i młodzieży. Chodzi tu nie tylko o przyszłość Kościoła w Polsce, ale także o przyszłość naszej Ojczyzny, której siła i ocalenie tkwiły zawsze w oparciu się na Bogu i Jego prawie oraz w zdrowej rodzinie, pielęgnującej i przekazującej wartości chrześcijańskie, żyjącej wiarą na co dzień – apeluje hierarcha.

List biskupa ma zostać odczytany w najbliższą niedzielę podczas wszystkich mszy w kościołach i kaplicach diecezji świdnickiej.

/mn/

Poprzedni artykuł57-latek wpadł z lewym tytoniem [FOTO/VIDEO]
Następny artykułPokonał Najmana, teraz powalczy z Lechem [POD NASZYM PATRONATEM]