Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska “Zlot gwiaździsty” w jaworzyńskim muzeum

“Zlot gwiaździsty” w jaworzyńskim muzeum

0

Pędzący parowóz, nad którym przelatuje zabytkowy samolot, do tego walec parowy jadący z prędkością 5 km/h i mijający go jeden z najstarszych czynnych motocykli w Polsce – Peugeot z 1908 roku, a obok zabytkowy ciągnik z lat 20. XX wieku! To nie film z iluzjonu, ale plan niezwykłego zlotu, który ma zachęcić do zbliżającej się Gali Pary w Jaworzynie Śląskiej.

Już w najbliższą środę, 28 sierpnia 2019 wszystkie pojazdy można będzie jednocześnie podziwiać i oglądać, gdy około godziny 11.00 wjadą na teren Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

Po raz pierwszy w Polsce, w jednym miejscu i w jednym czasie, można będzie jednocześnie oglądać różne zabytki techniki w ruchu. W ramach przygotowań do Gali Pary 2019 (7-8 września 2019 w Jaworzynie Śląskiej, Dzierżoniowie i Piotrowicach Świdnickich) odbędzie się Zlot Gwiaździsty Zabytkowych Pojazdów Techniki. Jednocześnie dojadą do Jaworzyny Śląskiej zabytkowy parowóz Tkt-48-18, walec parowy Ruthermayer z 1930 roku, zabytkowy motocykl z początku XX wieku, ciągnik rolniczy z lat 20 ubiegłego stulecia, a nad nimi wszystkimi latał będzie zabytkowy samolot marki Antonow.

Pokaz może obejrzeć każdy chętny!29.08.2019 (środa) około godziny 10.45-11.00 wszystkie te pojazdy powinny pojawić się na terenie Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

/opr. red./
Zdjęcia udostępnione przez Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej