Strona główna 0_Slider Świdnica po wtorkowej nawałnicy

Świdnica po wtorkowej nawałnicy [FOTO/VIDEO]

1

Około 20 razy świdniccy strażacy interweniowali w związku z wczorajszą ulewą nad regionem. Zdecydowana większość wyjazdów dotyczyła podtopionych piwnic. Ulewę oraz jej skutki na zdjęciach i filmach zarejestrowali czytelnicy Swidnica24.pl.

Park Centralny

Nawałnica dotarła nad Świdnicę około godziny 13.30. Z uwagi na gwałtowność ulewy studzienki nie nadążały z odprowadzaniem wody i już po kilku minutach strażacy zaczęli odebrać pierwsze zgłoszenia o zalaniach i powalonych drzewach. Jak tłumaczy oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, najwięcej interwencji dotyczyło lokalnych podtopień na terenie Świdnicy.

Strażacy byli wzywani m.in. na teren przedszkola przy placu Wojska Polskiego, gdzie zalane zostało podwórko oraz szatnia obiektu, na ulicę Wróblewskiego, która zamieniła się w rzekę, do powalonych drzew na ulicach Saperów, Nauczycielskiej, Mieszka I i Sikorskiego, do zalanych piwnic przy Nadbrzeżnej i Modrzewiowej, całkowicie zalanego przejazdu pod wiaduktami na ulicy Kopernika, a także tradycyjnie zalewanego terenu salonu samochodowego przy Kazimierza Odnowiciela.

Ulewa dała się we znaki także przy Kolejowej, gdzie w jezioro zamieniło podwórko, podobnie jak parking Tesco przy ulicy Strzegomskiej oraz Biedronki przy ulicy Webera. W sumie strażacy odnotowali około 20 wyjazdów.

/mn/

Poprzedni artykułŚwiebodzice: rewitalizacja ulicy Krasickiego zakończona
Następny artykułPiknik rodzinny w Krzyżowej