Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Piknik rodzinny w Krzyżowej

Piknik rodzinny w Krzyżowej

0

15 sierpnia na dziedzińcu Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego odbędzie się piknik rodzinny, na który organizatorzy zapraszają mieszkańców Krzyżowej oraz okolicznych miejscowości. Na uczestników czeka wiele atrakcji, które pozwolą ciekawie spędzić popołudnie, a dla fundacji jest to okazja, aby lokalnej społeczności przypomnieć o 30-leciu tego wyjątkowego miejsca spotkań.

Program PIKNIKU skierowany jest zarówno do najmłodszych, na których czekają dmuchańce, miasteczko sportowe, a także liczne warsztaty artystyczne i ekologiczne, jak i do starszych. Dorośli będą mogli uczestniczyć w oprowadzaniu po zespole pałacowo-parkowym, wziąć udział w kiermaszu „Sztuka w Krzyżowej” czy „Festynowej wymianie ubrań”, a potem bawić się przy muzyce prezentowanej przez zaproszonego DJ-a. A wszyscy będą mogli skosztować smakołyków z różnych stanowisk gastronomicznych.

Dla Fundacji „Krzyżowa” PIKNIK jest okazją do spotkania z najbliższymi sąsiadami. Od 30 lat w tym wyjątkowymi miejscu realizowane są spotkania młodzieży z Polski, Niemiec, a także innych krajów Europy i świata. Rok 2019 jest rokiem jubileuszowym dla Fundacji również ze względu na rocznicę Mszy Pojednania z 1989 r. Podczas PIKNIKU będzie więc można również przypomnieć sobie historię tego miejsca.

PROGRAM PIKNIKU

ATRAKCJE DLA DZIECI:
godz. 15:00 – 18:00

dmuchańce
miasteczko sportowe
warsztaty artystyczne
warsztaty ekologiczne
malowanie twarzy
ATRAKCJE DLA DOROSŁYCH:

zabawa taneczna z DJ-em
oprowadzania po zespole pałacowo-parkowym
stoiska gastronomiczne

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

FESTYNOWA WYMIANA UBRAŃ
Przynieś to, czego już nie potrzebujesz (w dobrym stanie), i zabierz cokolwiek chcesz (nawet, jak nic nie przyniosłeś/aś)!

KIERMASZ „SZTUKA W KRZYŻOWEJ”
Wyprzedaż prac powstałych w ramach warsztatów artystycznych w Krzyżowej. Dochód zostanie przeznaczony na wyposażenie warsztatu artystycznego Fundacji.

Organizatorzy wydarzenia: Nieformalna Grupa Pojednani, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy.

Wydarzenie dofinansowane w ramach projektu „Dolnośląskie Małe Granty” realizowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

/Źródło Fundacja Krzyżowa/

Poprzedni artykułŚwidnica po wtorkowej nawałnicy [FOTO/VIDEO]
Następny artykułNowy tom wierszy Tomasza Hrynacza