Strona główna Sport Piłka nożna „Strefowi” piłkarze zagrali w Świebodzicach

„Strefowi” piłkarze zagrali w Świebodzicach [FOTO]

0

Firma Tristone Flowtech zwyciężyła w piłkarskiej rywalizacji INVEST-PARK CUP zorganizowanej przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK”(WSSE). Turniej, w którym uczestniczyło osiem drużyn z zakładów strefowych został rozegrany w sobotę, 24 sierpnia na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach.

Do turnieju zgłosiły się ekipy zarówno z zakładów usytuowanych na terenie Wałbrzycha i okolicznych miast jak Świdnica, czy Strzegom, ale także z dużo odleglejszych miejsc jak choćby z wielkopolskiego Kościana. Po oficjalnym otwarciu i losowaniu drużyn, przy pięknej, słonecznej pogodzie zespoły przystąpiły do rywalizacji. Mecze stały na wysokim poziomie, zawodnicy byli dobrze przygotowani zarówno pod względem kondycyjnym, jak i technicznym. Drużynom kibicowali sympatycy i członkowie rodzin zawodników. W sumie rozegrano 18 spotkań, podczas których strzelono 123 gole.

Ostatecznie w turnieju zwyciężyła drużyna Tristone Flowtech z Wałbrzycha, która pokonała w finale zespół Electrolux Świdnica 4:2. Trzecie miejsce zajęła drużyna NSK Wałbrzych, wygrywając z ekipą Arysta Strzegom 3:2. Na zakończenie imprezy Piotr Sosiński – Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” wręczył pierwszym trzem zespołom puchary i nagrody, a wszystkim zawodnikom upominki. Specjalnymi statuetkami wyróżnieni zostali również trzej zawodnicy, którzy uznani zostali za najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza. Byli to odpowiednio: Wojciech Pyda (Tristone), Kamil Drąg (Tristone) i Marcin Serafin (Elektrolux).

Organizatorem i sponsorem Turnieju była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”, która przygotowała dla uczestników i kibiców sporo atrakcji, między innymi specjały z grilla, a także dwa znakomite freestylowe pokazy żonglerki piłkarskiej w wykonaniu Dawida Krzyżowskiego – mistrza Polski Red Bull i ćwierćfinalisty ostatnich Mistrzostw Świata w Brazylii. Wałbrzyska strefa od lat wspiera aktywność pracowników zakładów działających na terenie WSSE w duchu integracji oraz szlachetnej, sportowej rywalizacji.

Ostateczna klasyfikacja piłkarskiego turnieju WSSE 2019 r:
1. Tristone Flowtech
2. Elektrolux
3. NSK
4. Arysta
5. Faurencja Frames
6. EFT
7. Faurencja Pneumatics
8. Mando

/Organizator/

Poprzedni artykułList otwarty do prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej
Następny artykułWybory parlamentarne 2019. Jakie komitety chcą wystartować?