Strona główna 0_Slider Silesian Cup na półmetku!

Silesian Cup na półmetku! [FOTO]

0

Coraz wyraźniej wyłaniają nam się faworyci do zwycięstwa w czternastej edycji turnieju piłkarskiego Silesian Cup. Czterodniowe zmagania z udziałem 45 zespołów z Polski, Czech, Łotwy, Rosji i Ukrainy odbywają się na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

W najmłodszej kategorii wiekowej U-9 najlepiej wiedzie się młodym piłkarzom Stali Mielec. Przyjezdni zanotowali komplet pięciu wygranych, ale w swoim ostatnim boju „wygrzebali się” z nie lada tarapatów. Mielczanie przegrywali do przerwy 0:4 z Polonią-Stal Świdnica, ale po zmianie stron udało im się odwrócić losy rywalizacji i zwyciężyć ostatecznie 5:4. Wysoko w klasyfikacji znajdują się ponadto Gryf I Świdnica, Polonia-Stal Świdnica i Unia I Boryszew.

W grupie A kategorii U-10 prowadzili ukraiński DJUSsz 11 Djufk Czornomorec I Odessa, którzy w swoim dorobku mają trzy wygrane i jeden remis. Po 7 punktów posiadają TJ Sokol Olsany (Czechy) i APG Gliwice. Bardziej zacięta walka toczy się w grupie B. Prowadzą dwie ekipy, które mają na swoim koncie komplet punktów. Po trzy wygrane zgromadziły mianowicie zespoły Champions Akademii Piłkarskiej Łowicz i DJUSsz 11 Djufk Czornomorec II Odessa.

Wśród jedenastolatków obecnie prowadzą zawodnicy Gryfa II Świdnica, którzy rozegrali już wszystkie mecze pierwszej fazy turnieju. Zgromadzili łącznie 14 punktów, na które składają się 4 wygrane i 2 remisy. Jutro prawdopodobnie może wyprzedzić ich jednak DJUSsz 11 Djufk Czornomorec Odessa (13 „oczek”), który ma do rozegrania jeszcze mecz z zamykającym jak do tej pory stawkę Gryfem I Świdnica. Do walki o podium powinny włączyć się jeszcze zespoły APG Gliwice i Polonii-Stali Świdnica.

W klasyfikacji U-12 ton zmaganiom nadają trzy drużyny, które prawdopodobnie rozdzielą pomiędzy sobą miejsca na podium. To Kadra Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, GKS I Bełchatów i Polonia-Stal Świdnica. Pierwsze dwie drużyny legitymują się dorobkiem pięciu wygranych. Świdniczanie zanotowali z kolei cztery zwycięstwa i jedną przegraną z Kadrą Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

W najstarszej kategorii U-14 również najlepiej spisują się piłkarze reprezentujący Kadrę Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Nasi goście mają w swoim dorobku komplet pięciu wygranych i wyraźnie dystansują pozostałych rywali. Gonić próbować ich będą m.in. GKS Bełchatów i estoński JK Merkuur-Juunior, ale będzie to bardzo trudne zadanie.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułŚwidnica pamiętała o powstańcach warszawskich [FOTO/VIDEO]
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]