Strona główna 0_Slider Rozpoczynamy piłkarski sezon: Polonia-Stal Świdnica – GKS Mirków/Długołęka

Rozpoczynamy piłkarski sezon: Polonia-Stal Świdnica – GKS Mirków/Długołęka [RELACJA LIVE, VIDEO]

0

Punktualnie o godz. 14.00 rozpocznie się inauguracyjny mecz piłkarskiej IV ligi pomiędzy Dabro-Bau Polonią-Stal Świdnica a GKS-em Mirków/Długołęka. Zapraszamy na tekstową relację LIVE i relację VIDEO LIVE!

Do rozpoczęcia spotkania kilkanaście minut.

Skład gospodarzy: B. Kot, Florian, Michałek, Souza Barros, Paszkowski, Sowa, Szuba, Chajewski, Orzechowski, Baumgarten, Myrta. Na ławce: Wajda, Białasik, Szczygieł, Emeka, Sikora, Orzech, Białas.

Skład gości: Palmowski, Żminkowski, Pytel, Wójcik, Mańkowski, Góral, Leshchuk, Berkowicz, Stępień, Żygadło, Aftowicz. Na ławce: Bralewski, Supranionek, Kisiel, Skórnica, Szemis.

Jako sędzia główny wystąpi Filip Paszczyk (KS Kłodzko)

Rozpoczynamy spotkanie.

1′ – Myrta groźnie uderza z okolicy 16. metra – broni bramkarz.

6′ – jak na razie w ofensywie świdniczanie, którzy dłużej utrzymują się przy piłce i mają inicjatywę.

12′ – świetna okazja Chajewskiego, piłka po strzale naszego pomocnika przelatuje obok bramki.

15′ – uderzał Baumgartenm piłka po rykoszecie trafia w dłonie bramkarza GKS-u.

19′ – fantastyczne uderzenie Wojciecha Szuby z ostrego kąta z rzutu wolnego – 1:0 prowadzi Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica!!!

23′ – wciąż przy piłce dłużej utrzymują się biało-zieloni, szukając swoich szans do zdobycia drugiego gola.

25′ – złe zachowanie naszego szyku obronnego, groźnie uderzał zawodnik gości, na szczęście dla nas piłka przeleciała obok bramki.

30′ – pół godziny gry za nami – wciąż na jednobramkowym prowadzeniu miejscowi. Rywale oprócz sytuacji z 25. minuty nie zagrozili na poważnie bramce Bartka Kota.

32′ – bardzo mocno, lecz niedokładnie uderzał z rzutu wolnego Góral.

36′ – niepotrzebnie jakby w ostatnich minutach oddajemy inicjatywę przeciwnikom.

39′ – wracamy do gry, seria dośrodkowań w pole karne mirkowian. Po wrzutce Szuby, bardzo blisko gola był Sowa. Piłka po uderzeniu głową przez naszego kapitana przeleciała nad poprzeczką.

42′ – z rzutu wolnego uderzał Żygadło – dobrze futbolówkę nad poprzeczką przeniósł Kot.

44′ – ależ było groźnie, przeciwnicy ustrzelili spojenie słupka z poprzeczką!

44′ – Pytel – żółta kartka.

koniec pierwszej połowy – 1:0!

Białasik zastępuje u nas Orzechowskiego.

46′ – przysnęliśmy w defensywie – piłka przelatuje obok bramki – mieliśmy sporo szczęścia!

48′ – dobra akcja prawym skrzydłem biało-zielonych, akcję powstrzymują defensorzy GKS-u.

53′ – GKS nie rezygnuje z ataków i szuka wyrównującego gola. Wynik jednak się nie zmienia, na skromnym, jednobramkowym prowadzeniu znajdują się poloniści.

55′ – w odpowiedzi świetna okazja gospodarzy, Chajewski był blisko, by wcisnąć futbolówkę do sieci!

57′ – Chajewski – żółta kartka.

63′ – dośrodkowuje Chajewski, piłkę głową niecelnie trąca Myrta.

65′ – w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Baumgarten, uderzenie naszego skrzydłowego niestety niedokładne.

67′ – w polu karnym znajduje się Sowa – dobrze broni bramkarz.

68′ – z dystansu huknął Chajewski – piłka o centymetry mija niestety poprzeczkę.

69′ – boisko opuszcza Chajewski, w jego miejsce Roland Emeka John

70′ – Szuba – żółta kartka.

72′ – teraz zaatakowali goście, strzał Stępnia broni Kot.

78′ – oko w oko z bramkarzem GKS-u wyszedł Emeka – piłka po uderzeniu naszego nigeryjskiego napastnika minęła światło bramki.

81′ – Szczygieł zmienia Myrtę.

83′ – Białas pojawia się na boisku za Floriana.

85′ – Szczygieł wychodzi sam na sam z bramkarzem rywali, pewnie go mija i trafia na 2:0!!!

87′ – Sikora zmienia Baumgartena.

88′ – Szczygieł – żółta kartka.

koniec meczu – wygrywamy 2:0!

Poprzedni artykułArboretum w Wojsławicach: Ogrodowe smaki i smaczne chwasty