Strona główna 0_Slider Arboretum w Wojsławicach: Ogrodowe smaki i smaczne chwasty

Arboretum w Wojsławicach: Ogrodowe smaki i smaczne chwasty

0

Pełnia lata to czas zbierania plonów, także z naszych ogrodów – ale czy tylko rośliny uprawne mogą być pożyteczne i przydatne? Na to pytanie może udzielić odpowiedzi kolejna impreza organizowana w Wojsławickim Arboretum – Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na niedzielę 18. sierpnia zaplanowano VI „Piknik Ogrodowe Smaki”. O godzinie 11.00 rozpocznie się wykład Anny Rumińskiej, reprezentującej m. innymi działającą na Dolnym Śląsku Grupę Chwastożerców. Być może spodoba nam się pomysł na sałatkę z pokrzywą, krwawnikiem lub inne specjały z tzw. chwastów.

W południe znany bloger-ogrodnik Łukasz Skop poprowadzi warsztaty ogrodnicze z degustacją. Natomiast o godzinie 14.00 w Galerii odbędzie się wernisaż wystawy Katarzyny Adryjanek „Ślady natury – roślinne reliefy”, zobaczymy m. in. jak można przez zastosowanie autorskiej techniki uwiecznić oryginalne kompozycje roślinne. O godzinie 15.00 rozpocznie się spacer po Arboretum, podczas którego Tomasz Dymny, Ewa Kuczyńska i Łukasz Skop opowiedzą o lekach z botanicznej apteki, pokażą warzywa prawie nieznane. Cały dzień będzie czynny kiermasz roślin jadalnych i zdrowej żywności. Można skorzysta

z wielu miejsc do odpoczynku, siedzisk z pięknym widokiem lub po prostu rozległych trawników. Uroku spacerom dodadzą tysiące hortensji, które właśnie zakwitły, a jest ok. 500 gatunków i odmian.

/Arboretum w Wojsławicach/

Poprzedni artykułZaginęła kotka Zosia
Następny artykułRozpoczynamy piłkarski sezon: Polonia-Stal Świdnica – GKS Mirków/Długołęka [RELACJA LIVE, VIDEO]