Strona główna 0_Slider Remont miejskich kamienic z problemami. Przetargi do powtórki

Remont miejskich kamienic z problemami. Przetargi do powtórki

0

Częściowym unieważnieniem zakończył się przetarg na wyremontowanie czterech budynków komunalnych znajdujących się na terenie miasta. Tylko w jednym przypadku pojawił się wykonawca zainteresowany realizacją prac. Przetargi dla pozostałych kamienic trzeba było powtórzyć.

Przypomnijmy, w październiku 2018 roku świdnicki magistrat poinformował o pozyskaniu blisko 3,3 mln złotych unijnego dofinansowania na dwa projekty związane z remontem i odnową świdnickich kamienic i domów wielorodzinnych. Jeden z nich dotyczył remontu komunalnych budynków wielorodzinnych usytuowanych przy ul. Gdyńskiej 3-3A, 1 Maja 3, Stefana Żeromskiego 6, Spółdzielczej 29-31, Kotlarskiej 5A. Łączny koszt zadania ustalono na nieco ponad 2 mln 245 tys. złotych, z czego dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 miałaby pokryć około 1,84 mln złotych.

Na początku czerwca 2019 roku ogłoszono zbiorczy przetarg na wykonanie robót budowlanych dla budynków przy Gdyńskiej, 1 Maja, Żeromskiego i Kotlarskiej. W ramach prac przewidziano m.in. remonty kominów, dachów i elewacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, a także wykonanie izolacji. W lipcu okazało się, że do przetargu wpłynęła tylko jedna oferta dotycząca prac przy Gdyńskiej 3-3A, której remontem, za blisko 641 tys. złotych, zajmie się spółka BUDRAF z Wałbrzycha. W pozostałych przypadkach postępowanie trzeba było unieważnić i ogłosić nowe.

O tym, czy tym razem wykonawcy będą zainteresowani wykonaniem prac dowiemy się 5, 7 i 8 sierpnia. Zarówno dla prac przy Gdyńskiej, jak i przy remontach kamienic mieszczących się przy 1 Maja, Żeromskiego i Kotlarskiej, wyznaczono ten sam termin zakończenia – 29 listopada 2019 roku.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułKierował mimo sądowego zakazu
Następny artykułŻycie na wolności to nie bajka…