Strona główna 112 Nocny pożar w nieczynnym szpitalu

Nocny pożar w nieczynnym szpitalu

8

Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały przy ulicy Westerplatte w Świdnicy w związku ze zgłoszeniem dotyczącym pożaru w gmachu nieczynnego szpitala.

zdjęcie nadesłane przez czytelnika

Zgłoszenie o prawdopodobnym podpaleniu śmieci na pierwszym piętrze szpitala wpłynęło do świdnickich służb w środę, około godziny 22.00. Strażacy szybko opanowali zagrożenie, natomiast wezwani na miejsce policjanci zajęli się poszukiwaniem sprawców podpalenia.

Wybudowany w latach 1927-29 szpital od kilku lat popada w coraz większą ruinę. Stan ten przypieczętował pożar poddasza, do którego doszło 6 października 2017 roku. Ogień objął 3/4 dachu i wywołał całkowite spustoszenie. Od tego czasu w szpitalnym gmachu regularnie interweniują służby. 31 maja 2019 roku strażacy interweniowali w związku z podpaleniem śmieci, natomiast 1 lipca wewnątrz nieczynnej placówki odnaleziono zwłoki mężczyzny.

W dalszym ciągu nie wiadomo, jaki los czeka budynek dawnego szpitala przy ulicy Westerplatte, który od 2011 roku znajduje się w rękach zgromadzenia sióstr św. Elżbiety.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński